WOŚP: wiosłowanie z sercem
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
22462
post-template-default,single,single-post,postid-22462,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

WOŚP: wiosłowanie z sercem

WOŚP: wiosłowanie z sercem

Choć są informacje o tym, że spada ruch w galeriach handlowych, to tego dnia ruchu między sklepami będzie sporo. Wszystko dzięki Wiosłowaniu dla WOŚP, które odbędzie się 28 stycznia. Wydarzenie odbędzie w 11 lokalizacjach, w tym na terenie CH Atrium Targówek. Oprócz sporej dawki pomocy nie zabraknie też nutki rywalizacji.

Wybierając się na niedzielne zakupy będzie można dołączyć do festiwalu pomocy i wycisnąć z siebie resztki mocy podczas Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tej orkiestrze gra się do jednej bramki i na wielu instrumentach, także na ergometrze, o czym przekonują się uczestnicy wydarzenia przemagając już po raz czternasty. Cała zabawa trwać będzie od godziny 10 do 18.

Zasady akcji są proste. Mieszkańcy 11 miast zmierzą się ze sobą na ergometrach wioślarskich, próbując pobić poprzednio ustanowione rekordy. Pojedynek polega na zmobilizowaniu jak największej ilości osób, z których każda pokona dystans 500 metrów. W Warszawie czekając na swoją kolej, sprawdzić będzie można się tez w akcji “Ramię w ramię z orkiestrą” rywalizując w parach w czasie dwóch minut. Biorąc udział w akcji każdy otrzyma pamiątkowy certyfikat.

– To jest wydarzenie dla każdego. Pokonać 500 metrów może każdy w swoim tempie i może być tu swoim trenerem oraz zawodnikiem. To jest forma podstawowej aktywności fizycznej. Oczywiście jak ktoś będzie chciał, to może próbować bić jakieś swoje wyniki i rekordy. Natomiast pokonanie 500 m zajmuje około 2 minut. Co do rywalizacji duetów, to szukaliśmy jakiegoś urozmaicenia, bo podczas Wiosłowania dla WOŚP, to jest jeden ergometr tylko pracuje. W tym czasie chcieliśmy coś zaproponować dla rodzin z dziećmi i dla amatorów – mówi Robert Borys, jeden z koordynatorów akcji.

Głównym celem akcji jest zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przez cały czas trwania akcji odbywać się będzie zbiórka do puszek WOŚP. Przy okazji poznać będzie też sportowców i dowiedzieć się czegoś więcej o wioślarstwie.

Rok temu w Warszawie odbywał się korespondencyjny pojedynek między klientami CH Targówek i CH Reduta. Ostatecznie górą byli ci pierwsi gromadząc 195 osób, którzy pokonali łącznie 97,5 km. Dało im to siódmą pozycję w kraju. Zwyciężył Toruń, który zgromadził 252 osoby, którzy pokonali 126 km. Dzięki hojności uczestników, tylko w Warszawie, udało się zebrać 795 zł i 95 groszy. Wynik zbiórki i uzyskanych metrów organizatorzy z pewnością będą chcieli poprawić.

Tak było rok temu: https://azs.waw.pl/zlapali-za-wiosla-w-szczytnym-celu/

32.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Koordynatorem akcji jest AZS Warszawa i Centrum Handlowe Targówek.  Impreza odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy.  Partnerem jest Amatorska Sekcja Wioślarska i Aktywni na Wodzie.

Strona: https://azs.waw.pl/wioslowanie-dla-wosp-warszawa/

eSkarbonka 

Foto: Alicja Szulc

Tags:
,