Piłeczka znów była po stronie Uniwersytetu Warszawskiego
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
15656
post-template-default,single,single-post,postid-15656,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Piłeczka znów była po stronie Uniwersytetu Warszawskiego

Piłeczka znów była po stronie Uniwersytetu Warszawskiego

Zawodnicy warszawskich uczelni nie zdążyli jeszcze ochłonąć po Akademickich Mistrzostwach Polski w unihokeju, które zakończyły się w minioną środę, a już zgłosili swoje uczestnictwo w kolejnych zawodach – Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza.

Stołeczny turniej odbył się w niedzielę 20 czerwca, po raz drugi na sali sportowej Politechniki Warszawskiej przy ulicy Waryńskiego. W zmaganiach ponownie wzięli udział przedstawiciele Politechniki, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Wychowania Fizycznego, a także debiutująca w tegorocznych rozgrywkach Wojskowa Akademia Techniczna.

Tradycyjnie rywalizacja odbyła się w formule swiss, czyli 3 osób w polu plus bramkarza. Dodatkowym wymaganiem było zróżnicowanie drużyn pod względem płci; w każdym zespole musiała być co najmniej jedna dziewczyna i jeden chłopak. WAT posiadał przewagę liczebną i jako jedyny pozwalał swoim zawodniczkom na zmiany w trakcie meczów. Pozostałe panie dzielnie walczyły, bez odpoczynku, przez wszystkie 4 mecze rozgrywane przez każdą z drużyn.

Obrońcami tytuł Akademickich Mistrzów Warszawy w unihokeju został Uniwersytet Warszawski wygrywając wszystkie swoje mecze. Na drugiej lokacie ustawili się oficerowie z WAT-u, którzy pewnym krokiem rozpoczęli swoją przygodę z unihokejem. Ostatnie miejsce na podium zajął AWF, któremu do zwycięstwa zabrakło dwóch bramek zarówno w spotkaniu z UW jak i WAT-em. Jest to bardzo mała różnica, wiedząc że niektóre mecze kończyły się wynikiem nawet 11:0.

Na czwartym miejscu stanęła Politechnika, a dalej SGGW, które to uczelnie w tym roku zamieniły się kolejnością. Warto wspomnieć, że zawodnicy z tych właśnie drużyn, zajęli się organizacją całego wydarzenia i jako organizatorzy na pewno nie byli przegrani.

Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza współfinansowane są ze środków m.st. Warszawa i Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Sponsorem nagród były firmy MK Bowling oraz Empik Foto.

Autorka: Magdalena Dąbrowska
Foto: Organizator

Klasyfikacja:

1.Uniwersytet Warszawski
2.Wojskowa Akademia Techniczna
3.Akademia Wychowania Fizycznego
4.Politechnika Warszawska
5.Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Tags: