Warszawskie szkoły wiosłują dla WOŚP
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
17193
post-template-default,single,single-post,postid-17193,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Warszawskie szkoły wiosłują dla WOŚP

Warszawskie szkoły wiosłują dla WOŚP

W ostatni weekend stycznia największa orkiestra świata zagra już po raz 30. W związku z jubileuszowym finałem odbędzie się szereg akcji, które mają na celu wsparcie zbiórki funduszy na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedną z nich będzie – „Warszawskie szkoły wiosłują dla WOŚP”. 

Wydarzenie odbędzie się 29 stycznia w Centrum Handlowe Atrium Targówek (ul. Głębocka 15) i potrwa w godzinach 9:00 – 19:00. Cała akcja jest częścią przedsięwzięcia o zasięgu ogólnopolskim, czyli 12. edycji „Wiosłowania dla WOŚP”. W tym roku weźmie w niej udział 9 miast, w tym Warszawa.

Wszyscy dążyć będą do pobicia rekordu Polski w liczbie osób, które wspólnie, przez 10 godzin przewiosłują na ergometrze wioślarskim dystans po 500 m każda. W poprzedniej edycji Warszawa uplasowała się na 8. miejscu, a na ten wynik zapracowało 235 osób. Czas aby ten wynik poprawić, a mamy do tego niemałą zachętę!

AZS Warszawa zaangażowało w to wydarzenie najbardziej znane wioślarskie małżeństwo: Agnieszkę Kobus-Zawojską i Macieja Zawojskiego. Medalistka Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro i Tokio, wraz z mężem – medalistą Mistrzostw Europy, kierują swoje zaproszenie do warszawskich szkół.

Ta placówka, która najliczniej weźmie udział w „Wiosłowaniu dla WOŚP” wygra lekcję wychowania fizycznego prowadzoną przez Agnieszkę i Macieja. W akcji może wystartować każdy, kto przy zgłoszeniach zadeklaruje swoje wiosłowanie na konto danej szkoły. Mogą zatem płynąć uczniowie, nauczyciele, rodzice, opiekunowie. Forma fizyczna nie ma tutaj znaczenia, liczy się jak najliczniejszy udział i zaliczenie zadania.

– Ergometr to urządzenie dla każdego, bo nie obciąża stawów i jest jedną bezpieczniejszych maszyn do treningu. Na maszynie angażujemy ponad 80 procent mięśni, czyli pracuje prawie całe ciało. To jak bardzo będziemy się męczyć zależy tylko od nas. Wszystko zaczyna się od pchnięcia nogami i dopiero później zaczynają pracować nasze plecy, a wszystko kończymy rękoma. Jak już pochłonie nas ergometr, to można próbować wielu treningów: od budujących wytrzymałość po interwały czy siłę. Nie trzeba się nudzić, bo wiele osób szybko rezygnuje. Niektórzy za szybko zaczynają i nie mają siły. Dlatego podczas zajęć staramy się tłumaczyć swoim podopiecznym jak efektywnie trenować – mówi wioślarz Maciej Zawojski, zawodnik AZS AWF Warszawa.

Udział w akcji jest bezpłatny i wspiera szczytną ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie wiosłowania dostępne będą puszki, do których będzie prowadzona zbiórka publiczna na rzecz 30. finału, który w tym roku rozgrywany jest pod hasłem „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. Korzyści z udziału jest z pewnością więcej – w ten sposób budujemy społeczność szkoły, integrujemy różne grupy tej społeczności, pomagamy promować aktywny tryb życia i aktywność fizyczną.

Tak było w 2020 roku:

Szczegóły i zapisy na stronie: Wiosłowanie dla WOŚP – Warszawa

Organizator główny akcji Wiosłowanie dla WOŚP: MM.Sport Maciej Młodzik
Organizator wydarzenia Warszawskie szkoły wiosłują dla WOŚP: Akademicki Związek Sportowy Warszawa
Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa.

Partnerzy wydarzenia:
Amatorska Sekcja Wioślarska,
AZS AWF Warszawa,
Aktywni na Wodzie,
Centrum Handlowe Atrium Targówek
Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

Autor: Karol Daniluk/RZ