Uniwersytet Warszawski odzyskuje złoto w futsalu
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
22413
post-template-default,single,single-post,postid-22413,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Uniwersytet Warszawski odzyskuje złoto w futsalu

Uniwersytet Warszawski odzyskuje złoto w futsalu

Męskie i żeńskie drużyny Uniwersytetu Warszawskiego udowodniły, że prowadzić piłkę po parkiecie potrafią najlepiej w stolicy. Studenci i studentki Uniwerku po wygranej w Akademickich Mistrzostwach Warszawy w futsalu mogą skupić się już na finałach Akademickich Mistrzostw Polski, których są organizatorem.

Po rocznej przerwie męska drużyna Uniwersytetu Warszawskiego odzyskała złoty medal Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w halowej odmianie piłki nożnej. W finałowym spotkaniu rozgrywanym w niedzielę przy ul. Marymonckiej doszło do rewanżu za ubiegły rok, czyli starcia z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie.  W tamtym meczu lepsza była uczelnia z Bielan, wygrywając dopiero po rzutach karnych. Tym razem nie pomógł atut swojego parkietu i UW pokonało AWF 5:2.

Dla graczy Uniwersytetu Warszawskiego był to intensywny dzień, bo w tym samym czasie zespół AZS UW Darkomp Wilanów rozgrywał też swoje spotkanie w futsalowej ekstraklasie z Ruchem Chorzów. Dlatego zespół grający w lidze środowiskowej, było nieco eksperymentalny. Najbardziej znaną postacią w składzie był Sylwester Wielgat, który w ubiegłej rundzie rozegrał 14 meczów w ekstraklasie i tu pełnił też rolę trenera.

– Rok temu w finale trochę daliśmy ciała i postanowiliśmy, że odzyskamy tytuł. Pomogłem chłopakom trochę ich taktycznie ustawić. Liczyliśmy na grę z kontry i co najważniejsze grę ofensywną. Każdy z nas chciał te mecze wygrać, a do tego z chłopakami wspólnie zaczęliśmy więcej trenować. Dzięki temu wiedzieliśmy gdzie biegać i jak się ustawiać – mówił po finałowym meczu Sylwester Wielgat.

Swoją pozycję w porównaniu z zeszłym rokiem poprawił też Warszawski Uniwersytet Medyczny, który ostatnio znalazł się tuż za podium, a teraz wywalczył brązowy medal. Medycy w meczu o podium pokonali Szkołę Główną Handlową w Warszawie 4:2. W turnieju mężczyzn brało udział osiem drużyn uczelnianych.

Już w grudniu medale rozdano w rywalizacji pań. Po sezonie przerwy pierwsze miejsce wróciło do zawodniczek Uniwersytetu Warszawskiego. W sezonie 2021/2022 futsalistki UW pokonały w finale WAT (4:1), a w ubiegłym roku cieszyły się z trzeciego miejsca. Złoto wywalczyło wtedy SGGW, którego tym razem zabrakło wśród zgłoszonych sześciu ekip.

Zmagania kobiet toczyły się w systemie ligowym, a nie pucharowym. Zespół Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężył wszystkie pięć gier, prezentując imponujący bilans bramkowy 35:5. Na drugim miejscu uplasowała się Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie. Obie drużyny grają w żeńskiej Ekstralidze, więc rywalizowały ze sobą zarówno w lidze centralnej jak i środowiskowej. Trzecie miejsce zajęła Politechnika Warszawska.

Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu odbędą się na przełomie stycznia i lutego. Finały odbędą się w dniach 22-25 lutego w Warszawie, a organizatorem będzie Uniwersytet Warszawski.

Foto: Marcin Klimczak