Pływacy na półmetku Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
14031
post-template-default,single,single-post,postid-14031,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Pływacy na półmetku Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza

Pływacy na półmetku Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza

Za nami drugi rzut Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w pływaniu. Dla większości uczestników był to dobry sprawdzian formy, ale też ostatnie starty w tym specyficznym roku.

W poniedziałkowy wieczór na sześciu szerokich torach pływalni OSiR Żoliborz rywalizowało blisko 90 uczestników z dziewięciu uczelni. Zmagania odbywały się na basenie 25 metrowym. W programie zawodów nie zabrakło rywalizacji sztafet 4 x 50 m w stylu dowolnym i mieszanej, czy 100 m stylem zmiennym.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się studentka Politechniki Warszawskiej – Aliksandra Shuliakouskaya, która okazała się najlepsza na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:02.65. Był to jeden z jej czterech startów tego dnia. Pływaczka Inżynierów nie tak dawno zwyciężyła na 50 m stylem dowolnym podczas Igrzysk Studentów Pierwszego Roku przyczyniając się do wygranej AZS Warszawa.

– To był dobry trening, bo moim celem są Akademickie Mistrzostwa Polski. Dawno nie pływałam setki kraulem i muszę przyznać że wynik jest niezły. Oczywiście będę jeszcze go chciała poprawić. Niestety nie najlepiej wyszedł mi delfin. Uwielbiam atmosferę zawodów i cieszę się, że znów można pływać i startować – mówiła Aliksandra Shuliakouskaya.

Mimo wygranej na 50 stylem klasycznym (31.73) pewien niedosyt czuł Oskar Zalewski z Akademii Wychowania Fizycznego.

– To było dobre sprawdzenie formy po długiej przerwie. Muszę przyznać, że nie było źle, choć do życiówki zabrakło sekundy. W czasie lockdownu trenowałem w domu, bo innego wyjścia nie było. Korzystałem z gum oporowych, bo jakoś trzeba było sobie radzić. Teraz płynę jeszcze 50 m w sztafecie i do końca roku mam wolne – powiedział z uśmiechem Oskar Zalewski.

Wiosną rozegrane zostaną dwa kolejne rzuty Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza, oraz zawody finałowe. Do walki o medale zakwalifikuje się ośmioro najlepszych pływaków i pływaczek w każdej konkurencji indywidualnej, oraz osiem czołowych sztafet.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany przez m.st Warszawa oraz Ministerstwo Sportu.

Autor: Robert Zakrzewski

Wyniki wkrótce