Krynica szybkości czeka
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
22491
post-template-default,single,single-post,postid-22491,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Krynica szybkości czeka

Krynica szybkości czeka

Akademicki Puchar Polski w narciarstwie alpejskim – AZS Winter Cup wkracza na półmetek. Trzecia odsłona cyklu zagości w Krynicy-Zdroju. Zawody odbędą się już w piątek 26 stycznia.

Chociaż w kilku województwach trwają już ferie zimowe, to uczestnicy AZS Winter Cup nie mają czasu na odpoczynek. Po Zakopanem i Rytrze zawody przenoszą się do Krynicy-Zdroju. Latem popularne uzdrowisko słynie ze swojego deptaka i bulwarów. Tym razem na stoku deptać po piętach będą sobie rywale i rywalki, walcząc o sekundy i kolejne punkty. Narciarze i narciarki wracają tu po sezonie przerwy.

Chęć udziału w zawodach wyraziło 71 osób z różnych uczelni. O kolejną wygraną powalczy Maja Chyla (UJ Kraków), czyli liderka klasyfikacji generalnej slalomu i slalomu giganta po dwóch wyścigach. Zwycięską serię przedłużyć będzie chciał też Juliusz Mitan, który wygrał dwie odsłony AZS Winter Cup w slalomie, oraz jego kolega z AGH Kraków – Wojciech Dulczewski, który prowadzi w klasyfikacji giganta.

Wkrótce przekonamy się, czy wspomniana trójka równie dobrze spisze się na Jaworzynie Krynickiej. O tym, że jest o to jeden z najlepszych stoków w Polsce, może świadczyć fakt, że pod koniec lutego odbędzie się tam Puchar Świata w snowboardzie.

– Ferie sprawiły, że frekwencja będzie może nieco mniejsza podczas tego etapu, ale tego się też spodziewaliśmy. Wielu narciarzy wyjechało na obozy i pracują jako instruktorzy. Jest to jednak szansa dla kolejnych uczestników na zajęcie wysokich lokat. Cieszymy się, że wracamy do Krynicy, bo bardzo lubimy ten stok. Ścigać będziemy się na trasie numer 5, która, jak wiemy, jest dobrze naśnieżona i panują tam dobre warunki – opowiada Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa i koordynator zawodów.

Początek slalomu giganta w piątek o godzinie 9. Wcześniej uczestnicy będą mieli pół godziny na oglądanie trasy. Natomiast slalom wystartuje o godzinie 12. Dekoracja zwycięzców rozpocznie się około pół godziny po zakończeniu zawodów.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i m.st. Warszawa. Sponsorami technicznymi są Nordica Polska, UYN i Dainese. Partnerami są Grupa PZU, Toyota W&J Wiśniewski, Snow & More Magazyn, skifoto.pl, Reklawiz, Stalkant FM, Przegląd Sportowy, Onet.

Strona: https://wintercup.pl/

Foto: Michał Szypliński