Futsaliści zagrają o medale Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
13972
post-template-default,single,single-post,postid-13972,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Futsaliści zagrają o medale Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza

Futsaliści zagrają o medale Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza

Dwa dni rywalizacji, osiem uczelni i tylko trzy miejsca na podium. W weekend 12 i 13 grudnia wyłonieni zostaną pierwsi zwycięzcy Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza sezonu 2020/2021. Puchary i medale trafią do futsalistów. Zawody są eliminacjami do Akademickich Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

Ostatnio futsalowe rozgrywki w ramach Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza udało się przeprowadzić jeszcze przed wybuchem pandemii i zawieszeniem rozgrywek. Wśród mężczyzn wystartowało wtedy dziesięć uczelni, a w meczu o pierwsze miejsce Szkoła Główna Handlowa pokonała Wojskową Akademię Techniczną 5:4. Podium uzupełniła Akademia Wychowania Fizycznego.

Teraz wspomniane drużyny znów będą liczyły na wysokie miejsca, ale faworytami imprezy wydają się być gracze Uniwersytetu Warszawskiego, który posiada zespół występujący w Ekstraklasie futsalu. Poprzednio zajęli oni podczas AMWiM dopiero 8 miejsce, ale i tak awansowali na Akademickie Mistrzostwa Polski. W turnieju finałowym zajęli 7 lokatę i byli dwie pozycje wyżej niż wspomniany WAT.

– Na pewno Uniwersytet Warszawski będzie chciał wrócić na podium. Choć ostatni turniej pozwolił im wystartować w AMP-ach, to możliwości zespołu są dużo większe. Ubiegłoroczni medaliści też będą chcieli powtórzyć sukces i nie poddadzą się łatwo. Zapowiada się ciekawy turniej. Co do frekwencji to niestety od lat tendencja jest spadkowa. To wynika z wielu rzeczy m.in. coraz mniej startuje prywatnych uczelni. Swoje robi też obecna sytuacja – mówi Artur Słomka, koordynator imprezy.

Spotkania rozgrywane będą w Centrum Sportu Rekreacji UW przy ul. Banacha, oraz kilkaset metrów dalej w hali Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Trojdena. Mecze trwały będą po 2 x 12 minut efektywnego czasu gry. Na początek drużyny zmierzą się w dwóch grupach. W grupie A zagrają: SGH, PW, Łazarski i WUM. Natomiast w grupie B zmierzą się: WAT, AWF, UW oraz SGGW i tu zapowiadają się spore emocje. Do półfinału awansują po dwie najlepsze uczelnie. Mecz o pierwsze miejsce rozegrany będzie w niedzielę 13 grudnia o 18.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany przez m.st Warszawa, oraz Ministerstwo Sportu.

Autor: Robert Zakrzewski

Foto: archiwum