Dominacja UW, debiuty i dobra zabawa
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18126
post-template-default,single,single-post,postid-18126,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Dominacja UW, debiuty i dobra zabawa

Dominacja UW, debiuty i dobra zabawa

Ponad 100 zawodników z 12 uczelni rozpoczęła tydzień od walki o awans do Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Po raz kolejny wygraną świętowali siatkarze Uniwersytetu Warszawskiego!

W ciepły słoneczny poniedziałek do dyspozycji drużyn było sześć boisk na terenie ursynowskiego obiektu sportowego Let’s Go Beach. Piach nie był rozgrzany jak przy nadmorskiej plaży, za to z meczu na mecz drużyny coraz bardziej podgrzewały atmosferę. Duża intensywność rozgrywek i liczba zespołów pozwalały na nieprzerwaną rywalizację. Między meczami można było poczuć wakacyjny klimat odpoczywając pod parasolem przy dźwiękach muzyki.

Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza to świetna okazja nie tylko do sprawdzenia formy przed AMP, lecz także aktywnego spędzania czasu wśród rówieśników. W zawodach wzięły udział doświadczone drużyny i reprezentanci kraju. Nie zabrakło także nowych nazwisk i debiutantów. Artur Słomka z AZS Warszawa pozytywnie ocenia przygotowanie i przebieg imprezy:

– Frekwencja jak najbardziej dopisała. W turnieju wzięły udział 24 pary żeńskie i 27 par męskich. Mamy idealne warunki do gry. Czekamy na zawodników, którzy awansują do turnieju półfinałowego, który odbędzie się w dniach 30-31 maja na tych samych obiektach. Awans wywalczy 12 par męskich i 13 żeńskich, tak więc zostało jeszcze trochę czasu do rozstrzygnięcia turnieju i walki o medale mistrzostw Warszawy – mówił koordynator turnieju.

W gronie uczestników spotkać też można było wielu debiutantów, którzy jednak nie grali piachu. Swoich sił próbowała Uczelnia Collegium Civitas która w tym roku licznie przybyła na turniej. Również zawodnicy ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej dawno nie byli widziani na plaży.

Czołówka była jednak podobna jak w ostatnich latach, a wśród faworytów upatrywać można było pary z Uniwersytetu Warszawskiego, które chcą walczyć o obronę tytułu podczas Akademickich Mistrzostwach Polski.

–  Organizacja zawodów jest świetna, a warunki jak najbardziej sprzyjają rywalizacji. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy spotkać kolegów i dobrze się bawić, ale zależy nam też na wynikach. Chcemy powtórzyć rezultat z zeszłego roku i wygrać AMP w Gdyni. Wiemy jednak, że musimy wykonać kolejne kroki, żeby ten cel osiągnąć. Poziom jest bardzo wysoki i przygotowania do imprezy docelowej cały czas trwają. Widać, że panowie przepracowali solidnie sezon zimowy i są świetnie przygotowani. Tanio skóry nie sprzedadzą. My też możemy obiecać walkę do końca! – relacjonował Michał Korycki i Adam Manios.

Równie zmotywowane do obrony tytułu mistrzyń Polski były ich koleżanki z uczelni– Agata Ceynowa i Marta Łodej, które zwyciężyły w rozgrywkach kobiecych.

– Mamy nadzieję, że uda się powtórzyć nasze zeszłoroczne zwycięstwo. Na początku robiłyśmy bardzo dużo błędów własnych, ale jak weszłyśmy w mecz – zaczęłyśmy grać dużo lepiej. Był to nasz pierwszy mecz na piasku. Myślę, że z każdym kolejnym będzie lepiej. Na co dzień nie gramy razem w jednej parze, mamy inne partnerki, ale teraz mamy wspólny cel czyli podium! – mówiły.

Walka o awans do AMP nabiera rozpędu, chociaż sezon dopiero się rozpoczął. Dla zawodników przejście z rozgrywek halowych na plażę nie zawsze należy do najłatwiejszych. Jednak wszyscy są zgodni co do jednego: dobra zabawa w połączeniu z ciężką pracą przybliży do upragnionego celu.

Klasyfikację kobiet zdominowały zawodniczki UW zajmując trzy pierwsze lokaty. W finale para Marta Łodej/Agata Ceynowa pokonała 2:0 duet Julia Gierczyńska/Karina Jakuć. Natomiast w rozgrywkach mężczyzn również zwyciężyła para uniwerku Rafał Maluchnik/ Paweł Tyszka wygrywając w finale z Karolem Borkowskim i Przemysławem Ulejczykiem z Wyższej Szkoły Menedżerskiej.

Organizatorem wydarzenia był AZS Warszawa. Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem wydarzenia jest m.st. Warszawa.

Autor/ Foto : Katarzyna Kołat
Komunikat końcowy: https://azs.waw.pl/wp-content/uploads/2022/05/2122_siatkowka_plazowa_klasyfikacja-1.pdf