Choć święta za pasem, to w szwach pękał basen 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
22344
post-template-default,single,single-post,postid-22344,single-format-standard,bridge-core-3.1.4,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

Choć święta za pasem, to w szwach pękał basen 

Choć święta za pasem, to w szwach pękał basen 

Ostatni raz przed świętami pływali od ściany do ściany. Trzeci etap ogólnopolskich zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka był okazją, żeby powalczyć o medale i w nowy rok wejść z lepszymi rekordami życiowymi. Frekwencja dopisała. 

Dzień po zmaganiach studentów i studentek w ramach AZS Swimming Cup, na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, stawili się młodzi pływacy, którzy dopiero wypływają na szerokie wody. W sobotę, w trzecim etapie zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka, udział wzięło blisko 870 osób z 84 klubów z całego kraju. Gośćmi imprezy byli znani pływacy – Marcin Cieślak i Weronika Hallmann, którzy chętnie rozdawali autografy i odpowiadali na pytania.

Zawody odbywały się na pływalni 25 metrowej. W programie znalazły się takie konkurencje jak 50 i 100 m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym i zmiennym.  Tradycyjnie impreza podzielona była na dwa bloki według roczników (2013-2015 i 2010-2012). Na trybunach panowała gorąca atmosfera, a w wodzie każdy dawał z siebie maksimum. Zwłaszcza, że na kolejny start przyjdzie trochę poczekać.

–  Przed świętami, było dużo startów, ale zbliża się koniec roku kalendarzowego i to już ostatnie zawody dla naszych podopiecznych. Są one bardzo ważne i każdy chce wypaść dobrze. Po Nowym Roku zaczniemy kolejne przygotowania. Najpierw jednak jest czas na regenerację. Oczywiście będziemy trenować, ale zajęcia będą miały inny charakter. Co do samej imprezy, to jest bardzo fajna inicjatywa. Dla nas dodatkową satysfakcją jest to, że organizują je nasi wychowankowie – mówił Marcin Kozaczuk, trener z UKS Żoliborz Warszawa.

Worek medali na kolejnej imprezie z cyklu Od Młodzika do Olimpijczyka zdobyła Julia Fąferek z klubu Turekin Pływa, która wywalczyła cztery pierwsze miejsca w kategorii 8 latek. Równie dobrze spisały się Gabriela Balcerczak (MKS Ochota) i Zofia Lepa (MKS Piaseczno), które wygrały po trzy konkurencje. W kategorii klubów najwięcej medali wywalczył MKS Piaseczno z 20 krążkami, w tym 8 pierwszymi miejscami.

– To było nawet męczące, ale pobiłam swoje rekordy i się opłacało. Miałam trudną rywalizację, bo startowałam z rocznikiem 2014. To mój kolejny start w tej imprezie i bardzo mi się podobało. Na pływanie zaprowadziła mnie mama jak miałam 3 lata i taki był początek – opowiadała na gorąco Julia.

Kolejne zawody z cyklu Od Młodzika do Olimpijczyka odbędą się dopiero 16 marca. Do finału awansują najlepsi pływacy i pływaczki z każdej konkurencji według punktów FINA. Pod uwagę brane będą cztery najlepsze wyniki eliminacyjne.

Organizatorem zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka jest AZS Warszawa. Projekty współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i m.st Warszawa. Partnerem jest PZU i Dobra Drużyna PZU, Miasto Lublin, Print Plus, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Aqua-sport.net

Strona: https://omdo.pl/

Tekst: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak