Biegiem głosuj na Test Coopera dla Wszystkich
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
22397
post-template-default,single,single-post,postid-22397,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Biegiem głosuj na Test Coopera dla Wszystkich

Biegiem głosuj na Test Coopera dla Wszystkich

Ruszył 24. Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy. W gronie nominowanych znalazł się Test Coopera dla Wszystkich, na który można oddać głos w kategorii Sportowa Impreza Roku. Warto poświęć chwilę. Zwłaszcza, że nominacji dla AZS jest w tym plebiscycie więcej.

Drugi raz w historii plebiscytu biegowa próba wytrzymałościowa organizowana przez AZS Warszawa znalazła się w gronie nominowanych wydarzeń. Poprzednio głosować na Test Coopera dla Wszystkich można było w 2017 roku. Wtedy pretendowanie do wygranej obok takich imprez jak Lotto Memoriał Kamili Skolimowskiej czy 5150 Warsaw Triathlon było sporym wyróżnieniem.

Teraz kategoria też jest równie silna i liczna. Jednak organizatorzy testu mają czym się pochwalić. Tegoroczny test formy trzeba zaliczyć do bardzo udanych. W samej tylko Warszawie wiosną i jesienią biegi odbywały się na terenie kilku dzielnic: Bielanach, Targówku, Ursusie, Ochocie i Bemowie. Frekwencja dopisała zwłaszcza jesienią na Targówku, gdzie o kolejne metry walczyła rekordowa liczba 941 osób. Tak duża liczba uczestników przeszła oczekiwania wszystkich. Nieco mniej, bo ponad 600 osób pobiegło w Ursusie. Łącznie w 2023 roku naliczyliśmy ponad 4600 osobo startów.

– Bardzo cieszy nas udział w tym plebiscycie, ale najważniejsze jest to że od lat głosują na nas ludzie przychodząc wiosną i jesienią na bieżnię. Są z nami w słoneczną pogodę i jak wtedy kiedy pada deszcz. Naszym marzeniem jest to, żeby zorganizować Test Coopera w każdej dzielnicy. Tak by przyciągać lokalną społeczność i zachęcać kolejne osoby do uprawiania aktywności fizycznej. Jak sama nazwa wskazuje, to jest akcja wszystkich, niezależnie od wieku czy płci – mówi Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa, który od lat związany jest z tym wydarzeniem.

Powyższe słowa dobrze obrazuje przykład testu rozgrywanego na obiekcie Nowa Skra przy ul. Wawelskiej. Przez kilka godzin w zmiennych warunkach pobiegło tam 466 osób w wieku od 2 do 70 lat. Najdłuższy przebyty dystans wynosił tam 3550 metrów.

Dodatkową atrakcją testu jest akcja Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły. W każdej z lokalizacji placówka oświatowa na rzecz której pobiegnie najwięcej osób ma szansę otrzymania bonu na zakup sprzętu sportowego do sklepu Decathlon o wartości 3000 zł.

W tym roku organizatorzy przekazali do warszawskich placówek sprzęt sportowy o wartości 24 000 zł., a od jesieni 2015 r. łącznie wartość przekazanego sprzętu osiągnęła wartość 110 500 zł. Akcję wspierają partnerzy tacy jak Veolia Energia Warszawa, Decathlon Warszawa, PZU Dobra Drużyna i inni.

Głosowanie trwa do 21 stycznia. Laureaci ogłoszeni zostaną podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu Warszawy w dniu 9 lutego 2024 roku.

Głosuj: https://sport.um.warszawa.pl/plebiscyt

Foto: Marcin Klimczak