INSTRUKTOR SPORTU AZS
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
16
page-template-default,page,page-id-16,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119
INSTRUKTOR SPORTU AZS

Szkolenie pozwalające uzyskać uprawnienia instruktora SPORTU w różnych dyscyplinach sportowych.

Ta forma szkolenia jest kontynuacją szkoleń instruktorów sportu do 2013 r. prowadzonych i nadzorowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wejście w życie (wrzesień 2013 r.) nowej ustawy o deregulacji zawodów w sporcie pozwala na prowadzenie tego rodzaju szkoleń przez związki i stowarzyszenia sportowe bez konieczności posiadania zgody Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Akademicki Związek Sportowy jako ogólnopolskie stowarzyszenie kultury fizycznej, dotychczas prowadzące ww. szkolenia pod nadzorem MSiT, w związku z nowymi regulacjami prawnymi, bazując na dotychczasowym doświadczeniu w tym zakresie od października 2013 r. wprowadza szkolenia instruktorów sportu w oparciu o własne procedury i programy.

Standardy szkolenia (liczba godzin, zakres materiału, wymagania w stosunku do prowadzących, profesjonalizm wykonania) pozostawiliśmy na poziomie dotychczas gwarantowanym przez Ministerstwo.

CZĘŚĆ OGÓLNA

Poświęcona zagadnieniom ogólnym związanym ze sportem. Ta część szkolenia prowadzona jest w formie wykładów, warsztatów i ćwiczeń. Obejmuje 100 godz. zajęć oraz egzamin. Podstawą zaliczenia tej części szkolenia jest pozytywne zdanie pisemnego egzaminu końcowego. Szkolenie w części ogólnej prowadzone jest w oparciu o autorski program Akademickiego Związku Sportowego. Absolwenci części ogólnej kursu instruktora rekreacji otrzymują Certyfikat Akademickiego Animatora Sportu.

CZĘŚĆ SPECJALISTYCZNA

Poświęcona jest w całości zagadnieniom związanym z daną dyscyplina sportową. Szkolenie w tej części ma przede wszystkim wymiar zajęć praktycznych poświęconych nabywaniu umiejętności związanych z dana dyscyplina sportową, zarówno w wymiarze osobistego doszkalania jak i również w kierunku zdobywania wiedzy metodycznej związanej z przyszłym wykonywaniem zadań w charakterze instruktora danej dyscypliny.

 

Część specjalistyczna szkolenia to 75 godz. zajęć w tym ok. 25 % zajęć poświęconych jest wiedzy teoretycznej związanej z daną dyscyplina sportową (sprowadza się to do podziału szkolenia na dwie „kolejne” części: teoretyczna i praktyczną). Szkolenie w części specjalistycznej (w zależności od dyscypliny sportowej) prowadzone jest w oparciu o programy autorskie Akademickiego Związku Sportowego, bądź też programy autorskie innych związków i stowarzyszeń sportowych, za ich zgodą.

 

Dopuszcza się przeznaczenie do 15 % czasu części specjalistycznej na zajęcia unifikacyjne w celu wyrównania poziomu umiejętności grupy. Podstawą zaliczenia tej części szkolenia jest pozytywne zdanie egzaminu końcowego obejmującego zarówno umiejętności praktyczne jak i wiedzę teoretyczną. Absolwenci części specjalistycznej kursu instruktora rekreacji w danej dyscyplinie sportowej otrzymują stosowny Certyfikat ukończenia części specjalistycznej kursu instruktora sportu w danej dyscyplinie sportowej.

KURSY SPECJALISTYCZNE