Zwycięski remis podczas Igrzysk Studentów Pierwszego Roku
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
19470
post-template-default,single,single-post,postid-19470,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Zwycięski remis podczas Igrzysk Studentów Pierwszego Roku

Zwycięski remis podczas Igrzysk Studentów Pierwszego Roku

W tej statystyce niektórzy mogli zgubić już rachubę. Po raz szósty z kolei reprezentacja AZS Warszawa zwyciężyła Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Zawody w weekend rozgrywane były w Katowicach.

Blisko 650 studentów z ośmiu środowisk wzięło udział w 13. edycji wyjątkowej sportowej imprezy przeznaczonej tylko dla studentów pierwszego roku. Rywalizacja rozgrywana była w siedmiu dyscyplinach. Pierwszych medalistów poznaliśmy już w sobotę. W biegach przełajowych triumfowali Julia Szydłowska z AZS Kraków, która o sekundę wyprzedziła studentkę Politechniki Warszawskiej – Małgorzatę Strzeżysz. Natomiast wśród panów najlepszy był student Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Krzysztof Bartoś.

Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci startujący w ergometrze wioślarskim. Indywidualnie w wadze lekkiej najlepszy był Patryk Szpak (AWF Warszawa), a drugi uplasował się Jan Starachowski (PW). Wśród dziewcząt na drugim miejscu ukończyła zawody Maria Szelejewska (UW). Natomiast w kategorii open mężczyzn również drugi był Maksymilian Skica (SGH), a Julia Borys (AWF) zajęła 5. miejsce w zmaganiach kobiet.

W pływaniu na 50 m stylem dowolnym najlepszy był Jakub Urbanowski, który dołożył do tego też trzecie miejsce na 50 m stylem grzbietowym. Trzeci na 50 m stylem klasycznym był Piotr Trzaska. Panowie w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym wywalczyli też trzecie miejsce. Do tego także na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Malec na 50 m stylem grzbietowym.

Najlepiej z tenisistów stołowych spisał się Robert Czarnecki (SGGW), który zajął czwarte miejsce. W meczu o lokatę na podium przegrał z Arturem Lemieszką z AZS Poznań. Blisko medalu była też Dominika Niedźwiedzka (SGH), która zajęła 5. pozycję.

W niedzielę zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w grach zespołowych. W koszykówce kobiet zwyciężyły studentki Uniwersytetu Warszawskiego reprezentujące AZS Warszawa. W wielkim finale pokonały AZS Gdańsk 39:28. W finale piłki siatkowej panów studenci AWF Warszawa zdobyli kolejne cenne punkty dla środowiska. Choć przegrali w decydującym meczu z reprezentacją AZS Kraków 0:2 (23:25,8:15).

Stołeczni futsaliści turniej ukończyli nieco pechowo, bo przegrywając w meczu o III miejsce z AZS Kraków w rzutach karnych (1:2). W regulaminowym czasie gry był remis 0:0.

Przed rokiem w Lublinie nasze środowiskowo wygrało klasyfikację generalną tylko jednym punktem. Tym razem rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta co pokazują wyniki. Zarówno AZS Warszawa jak i AZS Kraków zdobyły łącznie po 80,5 pkt., ale na korzyść obrońców tytułu przemawiała większa liczba pierwszych miejsc.

– Na imprezę jak zawsze przyjechaliśmy pełnym, mocnym składem, który odpowiednio przeze mnie motywowany wiedział że przyjechał tylko po jedno – obronę tytułu. W poprzednich latach do końca walczyliśmy o złoto, które finalnie wydzieraliśmy jednym punktem i zakładałam, że w tym roku będzie podobnie. Dlatego każdy miał za zadanie walczyć do końca, do ostatniej sekundy i ostatniej piłki. Finalnie nasza ekipa i Krakowianie zdobyliśmy tyle samo punktów i o zwycięstwie zadecydowała większa liczba zwycięstw w poszczególnych klasyfikacja drużynowych (!). Wracamy ze złotem i myślę że każdy ma świadomość, że jego punkt i zajęte miejsce był dosłownie na wagę złota! Brawo my – relacjonowała na gorąco Magdalena Bryk, kierowniczka reprezentacji AZS Warszawa.

Finał Ogólnopolskich Igrzysk Studentów Pierwszego Roku rozgrywany jest od 2010 roku. Pierwsza edycja odbywała się w Warszawie i zakończyła się wygraną gospodarzy. Zwycięska seria AZS Warszawa trwa od 2017 roku. Rok wcześniej z wygranej cieszyło się AZS Katowice.

Txt: Robert Zakrzewski
Foto: FB/IgrzyskaAZS