Znowu można było się pościgać
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
23063
post-template-default,single,single-post,postid-23063,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Znowu można było się pościgać

Znowu można było się pościgać

Od ostatniego etapu eliminacyjnego zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka minęło wiele czasu. Niektórzy mogli już zapomnieć jak smakuje start w dużych zawodach i jakie budzi emocje. Po trzech miesiącach przerwy uczestnicy ogólnopolskiej akcji wrócili na pływalnie, żeby walczyć o miejsce w finale.

W sobotę na pływalni Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego rozegrano czwarte zawody eliminacje w tym sezonie. Frekwencja dopisała, a w wydarzeniu wzięło udział blisko 750 młodych zawodniczek i zawodników z 76 klubów. Zmagania rozgrywane po dłuższej przerwie były doskonałym sprawdzianem formy. Wszystkie emocje związane ze startem na nowo ożywały w młodych zawodnikach, ale też wśród ich trenerów.

Tradycyjnie impreza rozgrywana była w podziale na dwa bloki według roczników. W pierwszym wzięli udział pływacy i pływaczki w wieku 9-11 lat, a w drugim nieco starsi (12-14 lat). W obu grupach posypały się dobre wyniki i rekordy. Wśród chłopców wiele powodów do radości miał 11. letni Wojciech Nitecki z MKS Piaseczno, który wygrał na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:06.79. Jak przyznał, tym samym poprawił on swój najlepszy wynik na tym dystansie o trzy sekundy.

– Na pewno brakowało mi OMDO, bo miałem ostatnio jakieś starty, ale to były takie zawody treningowe. Ta impreza jest dla mnie ważniejsza, bo można się pościgać. Mam jednego rywala w swojej kategorii Filipa i lubię z nim rywalizować. Ze swojego wyniku jestem bardzo zadowolony, bo poprawiłem rekord życiowy o trzy sekundy i zrobiłem rekord klubu. Bardzo się z tego cieszę. To był mój kolejny start na tej imprezie i bardzo lubię brać w niej udział. Całą organizację oceniam 9 na 10 – relacjonował Wojtek, który wygrał też na 50 m stylem motylkowym i był drugi na 200 m stylem dowolnym.

Zawody miło wspominać będzie też 9. letnia Zofia Lepa (MKS Piaseczno) i 10. letnia Julia Fąfarek (Turekin Pływa), które zdobyły po cztery medale, z czego trzy były złote. Na uwagę zasługuje też wygrana 14. letniego Adama Nikiciuka (Juvenia iSwim Białystok) na 100 m stylem dowolnym z czasem 57.77 oraz zwycięstwo 13. letniej Ewy Leciejewskiej (Fala Nieporęt) na 100 m stylem grzbietowym z rezultatem 1:03.88.

Gościem imprezy był Marcin Cieślak – medalista mistrzostw Europy i olimpijczyk z Londynu, a także wielokrotny mistrz amerykańskiej ligi akademickiej NCAA. Nie zabrakło pytań i autografów.

– Mijają lata, ale ta ekscytacja zawodami jest taka sama. To jest taki moment skupienia i zatracenia się w chwili a świat wokół przestaje istnieć. Tak miałem na swoich pierwszych zawodach, bo liczył tylko słupek i dystans. Teraz jest tak samo i to jest piękne uczucie. Dzieci zadają ciekawe pytania, a najczęściej pytają o jakieś rady na wyścig. Staram się im mówić, żeby nie koncertowali się na małych rzeczach tylko traktowali wyścig jako całość – mówił Marcin Cieślak.

Piąte zawody eliminacyjne akcji Od Młodzika do Olimpijczyka odbędą się 18 maja na pływalni Warszawianki. Wielki finał akcji odbędzie się w połowie czerwca. Do decydujących zawodów awansuje po 20 najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej konkurencji i kategorii wiekowej na podstawie punktów FINA.

Organizatorem zawodów jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i m.st. Warszawa. Partnerzy Grupa PZU, Dobra Drużyna PZU, Miasto Lublin, AZS Lublin, Warszawski Uniwersytet Medyczny, aqua-sport.net, Print Plus.

Foto: Marcin Klimczak

Tags: