WITAJ W AZS!
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
2853
post-template-default,single,single-post,postid-2853,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

WITAJ W AZS!

WITAJ W AZS!

Akademicki Związek Sportowy (AZS) jest największą organizacją studencką w Polsce. Aby dołączyć do grona zrzeszonych, należy wypełnić deklarację członkowską oraz opłacić składkę za rok akademicki, której wysokość zależy od uchwały Zarządu danej jednostki AZS.

Karta AZS stanowi nie tylko potwierdzenie członkostwa, niesie także wiele korzyści.

Po wypełnieniu formalności dołączasz do grona członków AZS, czego potwierdzeniem jest przekazanie legitymacji członkowskiej zwanej potocznie kartą AZS. Stanowi ona nie tylko potwierdzenie członkostwa, niesie także wiele korzyści. Najważniejsze z nich to zintegrowanie z międzynarodowym systemem ISIC oraz ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), o którym zazwyczaj przypominamy sobie „po szkodzie”.

Ważna legitymacja jest jednym z dokumentów upoważniających do udziału m.in. w rozgrywkach ligi międzyuczelnianej i Akademickich Mistrzostwach Polski.

Trzeba jednak pamiętać, że to tylko dodatki, które oferuje nam „karta”. Największą wartością członkostwa jest możliwość udziału w rozgrywkach i zajęciach AZS na różnym poziomie. Ważna legitymacja jest jednym z dokumentów upoważniających do udziału m.in. w rozgrywkach ligi międzyuczelnianej i Akademickich Mistrzostwach Polski. W dobrze zorganizowanych klubach uczelnianych, to także klucz dostępu do udziału w zajęciach sekcji sportowych i rekreacyjnych.

Korzyści jakie przynosi członkostwo w dużej mierze zależy od tego, gdzie traficie na studia.

Korzyści jakie przynosi członkostwo w dużej mierze zależy od tego, gdzie traficie na studia. Dlatego z ofertą AZS warto zapoznać się na trzech poziomach: klubowym, wojewódzkim (środowiskowym) i centralnym (ogólnopolskim).

1. Poziom klubowy – kluby uczelniane AZS
Na początek zajrzyjcie na stronę klubu AZS działającego na Waszej uczelni. Większość z nich ma także swoje strony  na Facebooku. Zapoznajcie się z ogłoszeniami o sekcjach, zasadach udziału. Spróbujcie nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami klubu, którzy bardzo często są studentami lub osobami związanymi ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Jeśli oferta i dostępność do sekcji okazały się niewystarczające, nie rezygnujcie. Teraz warto zajrzeć na stronę organizacji środowiskowej AZS, która nie tylko koordynuje lokalne rozgrywki studenckie, ale często ma ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych.

Dzięki nam możesz zrealizować się zarówno jako zawodnik, osoba podnosząca swoje umiejętności sportowe, jak i działacz, wolontariusz, lider.

2. Poziom środowiskowy (AZS Warszawa) www.azs.waw.pl
AZS Środowisko Warszawa to koordynator i organizator wielu wydarzeń sportowych, a także szkoleniowych i wyjazdowych. Specjalizujemy się w akcjach narciarskich i żeglarskich (zawody, szkolenia instruktorskie, wyjazdy). Prowadzimy także wiele innych projektów adresowanych nie tylko do studentów, ale i do dzieci, młodzieży szkolnej i seniorów. Do wielu z nich angażujemy studentów-wolontariuszy AZS. Jako organizacja oferujemy zatem dwie ścieżki rozwoju – sportową i organizacyjną. Dzięki nam możesz zrealizować się zarówno jako zawodnik, osoba podnosząca swoje umiejętności sportowe, jak i działacz, wolontariusz, lider – nabywając wiele umiejętności organizacyjnych oraz doświadczenie, przydatne po zakończeniu studiów.

3. Poziom centralny – oferta Zarządu Głównego AZS (www.azs.pl)
Dodatkowe korzyści dla naszych członków pozyskał Zarząd Główny AZS, którego biuro funkcjonuje w Warszawie. Na tym poziomie zawierane są partnerskie porozumienia budujące system korzyści dla członków AZS. Poniżej podajemy kilka, które mogą być dla was najbardziej istotne na początek studenckiej przygody:

– System ISIC – kompletne informacje o przysługujących, międzynarodowych zniżkach na stronie www.isic.pl
– ubezpieczenie NNW
– 10% zniżki w sieciach sklepów GO SPORT
– 10% zniżki na pobyt w Ośrodkach AZS w Wilkasach, Górkach Zachodnich i Zieleńcu.

Tyle słowem wstępu. Jeśli chcesz bliżej poznać naszą ofertę zajrzyj na nasze strony: klubową, środowiskową, Zarządu Głównego AZS. Jeśli masz dodatkowe pytania napisz lub zadzwoń – udzielimy ci pełnej informacji dotyczącej funkcjonowania naszej organizacji. Zapraszamy!

KONTAKT:

AZS Warszawa
ul. Szpitalna 5/19
tel. 22 827 28 63
warszawa@azs.pl

UWAGA! Jeżeli nie posiadasz już statusu studenta, masz mniej niż 12 lat także możesz zostać członkiem AZS. Informacje o zasadach członkostwa znajdziesz na stronie: legitymacja AZS