Wieżyca 2011 Stężyca i Jastrzębski Węgiel uzupełniają listę zwycięzców
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
22281
post-template-default,single,single-post,postid-22281,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Wieżyca 2011 Stężyca i Jastrzębski Węgiel uzupełniają listę zwycięzców

Wieżyca 2011 Stężyca i Jastrzębski Węgiel uzupełniają listę zwycięzców

GKS Wieżyca 2011 Stężyca i Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel zwyciężyli turniej Dumni z Niepodległej w kategorii młodzików i młodziczek. Tym samym wyłoniony został komplet zwycięzców drugiej edycji imprezy. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W dniach 2 i 3 grudnia w hali przy ul. Lokajskiego 3 na Ursynowie odbyła się kolejna część turnieju Dumni z Niepodległej. Kalendarz rozgrywek ligowych nie pozwolił zgromadzić w jeden weekend wszystkich planowanych grup wiekowych. Dlatego pod koniec listopada rozegrany został turniej w kategorii juniorów i juniorek młodszych. Tu najlepsze okazała się siatkarki Pałacu Bydgoszcz i siatkarze AZS Częstochowa.

Tym razem do Warszawy przyjechało siedem drużyn żeńskich i sześć męskich, które w pierwszej fazie podzielone były na grupy. Spotkania w pierwszej fazie trwały do dwóch wygranych setów. Bardziej zacięta była rywalizacja wśród dziewcząt. W półfinale Sparta Warszawa pokonała Legionowie 2:0. Takim samym wynikiem zakończył się mecz pomiędzy GKS Wieżyca 2011 Stężyca i UKS Varsovią. W finale po wyrównanym meczu lepsza okazała się GKS Wieżyca pokonując spartanki 2:1.

Natomiast w rywalizacji chłopców już w grupie spotkały się drużyny Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla i Metra Warszawa. W pierwszym meczu lepszy był Jastrzębski Węgiel wygrywając 2:1. Ponieważ obie ekipy przeszły gładko przez półfinały pokonując AZS UWM Olsztyn i MOS Wola po 2:0, to okazja do rewanżu nadarzyła się w finale. W meczu o pierwsze miejsce znów lepszy był Jastrzębski wygrywając 2:0.

Organizatorem wydarzenia był AZS Warszawa i AZS AWF Warszawa. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i m.st Warszawa.

foto: Marcin Klimczak

Dumni z Niepodległej – klasyfikacja dziewcząt

1. GKS Wieżyca 2011 Stężyca
2. Sparta Warszawa
3. Legionovia Legionowo
4. UKS Varsovia Warszawa
5. AZS Uniwersytet Opolski
6. Stal Bielsko-Biała
7. Krótka Mysiadło

Dumni z Niepodległej – klasyfikacja chłopców

1. Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel
2. KS Metro Warszawa
3. MOS Wola Warszawa
4. AZS UWM Olsztyn
5. Jedynka Poznań
6. MKS MDK Warszawa