UW umie w osady 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
23652
post-template-default,single,single-post,postid-23652,single-format-standard,bridge-core-3.3.2,tribe-no-js,qode-optimizer-1.0.4,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-smooth-scroll-enabled,qode-theme-ver-30.8.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-8.0.1,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

UW umie w osady 

UW umie w osady 

Dla jednych była to rozgrzewka przed Akademickimi Mistrzostwami Polski, dla innych dobra rozrywka, a jeszcze innych szansa na zdobycie trofeum. W Warszawie odbyła się druga edycja Pucharu AZS osad wioślarskich. 

W sobotnie popołudnie sale hotelu Arche zmieniły się w tor regatowy. W Pucharze AZS osad wystartowało 27 osad z 13 uczelni wyższych. Zawody rozgrywane były na ośmiu ergometrach, a dystans zaprogramowany dla całej ekipy wynosił 500 metrów. Tylko od taktyki zależało czy wszyscy płynąć będą równym tempem, czy każdy z osobna będzie dawał z siebie wszystko. Celem wydarzenia było przypomnienie o wioślarskich korzeniach ścigania się na ergometrach i tradycyjnymi wyścigami osad.

W rywalizacji osad żeńskich zwyciężyła ekipa Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Olga Sokołowska, Anna Kilińska, Hanna Krasuska i Małgorzata Satuła, które uzyskały czas 1:38,3. Drugie miejsce zajęło AGH Kraków z wynikiem (1:40,2), a trzecie był reprezentantki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (1:43,4). Tuż za podium znalazła się kolejna osada UW z wynikiem (1:47,9).

– Zawody rozgrywane były w hotelu i czasem robiło się gorąco. Na szczęście my płynęliśmy w pierwszej serii i nie było aż tak źle. Z dziewczynami zdobyłyśmy pierwsze miejsce w naszej kategorii i wygrałyśmy też w klasyfikacji drużynowej. To był nasz wspólny wysiłek dwóch sztafet żeńskich i jednej męskiej. Ogólnie formuła imprezy jest bardzo fajna i mam nadzieję, że wejdzie do formuły AMP-ów – powiedziała Hanna Krasuska z Uniwersytetu Warszawskiego.

Najlepszą osadą męską został Uniwersytet Warszawskiego w składzie Jakub Kocerka, Aleksander Chajda, Wojciech Derentowicz i Paweł Nowiczenko, którzy uzyskali wynik 1:24,7. Wyprzedzili oni Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (1:25,4) oraz Politechnikę Bydgoską (1:25,7).

Wśród sztafet mieszanych wygrał Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie w składzie Jakub Wilk, Maciej Maruszczak, Weronika Zielińska, Julia Stachów z wynikiem 1:32,2. Tuż przed AGH Kraków (1:32,6) i Uniwersytetem Rzeszowskim (1:34,1).

W klasyfikacji drużynowej wygrał Uniwersytet Warszawski wyprzedzając o jeden punkt Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Trzecie miejsce zajęła Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Organizatorem Pucharu AZS osad wioślarskich był AZS Warszawa. Projekt Akademickiego Pucharu Polski wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki i PZU.

Foto: Kamil Rojek

Klasyfikacja drużynowa:
1. Uniwersytet Warszawski   38 pkt
2. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie 37 pkt
3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie 34 pkt
4. Uniwersytet Rzeszowski 19 pkt
5. Politechnika Poznańska 18 pkt

Tags: