Targówek z rekordem frekwencji
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
3298
post-template-default,single,single-post,postid-3298,single-format-standard,bridge-core-3.1.4,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

Targówek z rekordem frekwencji

Targówek z rekordem frekwencji

W niedzielę 18 października AZS Środowisko Warszawa przeprowadził ostatni w tym roku Test Coopera dla Wszystkich w stolicy. Warszawiacy mieli okazję sprawdzenia swojej kondycji fizycznej, aż w czterech miejscach: w Ursusie (OSiR), na Bielanach (AWF Warszawa), na Ochocie (SKRA) i na Targówku (OSiR).

Po raz pierwszy okazało się, że pogoda nie stanowi żadnej przeszkody, która zniechęca normalnie do wyjścia z domu. Jako organizatorzy wielu wydarzeń sportowych w plenerze, zdajemy sobie sprawę, że pogoda to 80-90% sukcesu wydarzenia. Tym razem było inaczej. Biuro zawodów pękało w szwach od godziny 8:30, a na bieżni było pełno osób.

Ulewny deszcz padał, a kolejne osoby sprawdzały się w dwunastominutowym teście, pokonując kolejne kilometry. Łącznie w sobotę pojawiło się na starcie ponad 500 osób. Zdecydowanie frekwencję poprawiał udział całych rodzin, które biegały po sprzęt sportowy dla swojej szkoły. Na Targówku najliczniej biegano dla Szkoły Podstawowej nr 42 prawie 100 osób, Gimnazjum 144 prawie 30 osób. Oficjalne wyniki akcji „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły” zostaną podane w środę. Szkoła, dla której łącznie w czerech warszawskich akcjach pobiegło najwięcej osób otrzyma, ufundowany przez firmę Veolia Energia Warszawa, czek o wartości 3500 zł na zakup sprzętu sportowego w sklepie Decathlon Targówek.

Każdy z uczestników Testu na Targówku otrzymał numer startowy i dyplom z wpisanym wynikiem, rozdaliśmy ponad 400 koszulek. Dla uczestników poza wodą, czekała także herbata, kawa, sok malinowy – tak aby można było rozgrzać się po biegu. Już teraz możemy powiedzieć, że akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, wzięło w niej udział ponad 100 szkół, przedszkoli, uczelni wyższych z Warszawy i okolic, ponad 1700 osób sprawdziło swoją kondycję w Warszawie.

Kolejne Testy w Warszawie już na wiosnę, w maju – warto ruszać się regularnie i aktywnie spędzać wolny czas – a na pewno wynik Twojego wiosennego Testu będzie lepszy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej akcji – dzięki Wam mamy energię do organizacji kolejnych imprez sportowych, dziękujemy wszystkim partnerom, którzy wspierają nasz pomysł na aktywność fizyczną, dziękujemy też grupie wolontariusz bez których impreza nie mogłaby się odbyć.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Stołeczne Warszawa, firmę VEOLIA, wparcia udzielają także firma GEPARD (pomiar czasu, odległości), DECATHLON. Współpracujemy także z Studenckim Kołem Naukowym Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz licznymi grupami biegowymi i sportowymi m.in. BOOTCAMP POLSKA. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Pan Jerzy Skucha.

15_TCW_jesien_warszawa_targowek_4

Foto: Michał Wencek