Szkoła z Białołęki w Futsal Gra świetnie 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
22277
post-template-default,single,single-post,postid-22277,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Szkoła z Białołęki w Futsal Gra świetnie 

Szkoła z Białołęki w Futsal Gra świetnie 

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 368 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie po raz drugi z rzędu wygrały ogólnopolski finał turnieju Futsal Gram. Na medal spisali się też ich koledzy, którzy w debiucie zajęli trzecie miejsce. Widocznie imię szkoły zobowiązuje do odnoszenia tak dużych sukcesów.

W pierwszy weekend grudnia, miała miejsce prawdziwa kumulacja wydarzeń organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy i przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. W Warszawie rozgrywany był finał akcji Z SKS-u do AZS-u, dla uczniów szkół średnich, oraz siatkarski turniej Dumni z Niepodległej, dedykowany klubom szkolącym młodzież. W Lublinie z kolei zmagali się studenci pierwszego roku podczas finałów swoich igrzysk. Do Opola natomiast przyjechali o medale walczyć finaliści turnieju Futsal Gram, w którym brać mogli uczniowie szkół podstawowych.

Impreza promująca halową odmianę piłki nożnej rozgrywana była po raz czwarty w Opolu i jak to w stolicy polskiej piosenki przebiegała śpiewająco. Udział wzięło 9 zespołów chłopięcych i 5 dziewczęcych, wyłonionych z regionalnych eliminacji. Mecze rozgrywano w dwóch największych halach regionu: Stegu Arenie i Toyota Park. Wydarzenie nazywane jest nieoficjalnymi mistrzostwami Polski szkół podstawowych w futsalu i taką mistrzowską miało też oprawę, licząc od ceremonii rozpoczęcia.

W rywalizacji dziewcząt tytuł obroniły uczennice Szkoły Podstawowej nr 368 im. Polskich Olimpijczyków z Warszawy, które na początek pokonały PSP Pawłowice 9:1. W kolejnym meczu wygrały z SP nr 8 z Siemianowic Śląskich 6:1, nie dały też szans SP nr 32 z Lublina wygrywając 9:0 i takim samym wynikiem pokonały PSP 2 Opole. To dało pierwsze miejsce z rewelacyjnym bilansem bramkowym 33:2.

Z medalem wracają ich też koledzy. W półfinale warszawianie przegrali co prawda z faworytem imprezy, czyli Szkołą Mistrzostwa Sportowego Bielsko-Biała (0:8), ale w meczu o trzecią pozycję pokonali PSP nr 28 z Opola 3:2. Mecz był bardzo zacięty, bo to opolanie do przerwy prowadzili 2:0.

– Jako szkoła wracamy z wielkim sukcesem, dwoma pucharami i dwoma nagrodami indywidualnymi, co pokazuje, że Szkoła im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie ma wielką moc i idzie śladem swoich patronów. Naszym dziewczynom udało się obronić pierwsze miejsce i drugi raz z rzędu wygrały turniej w Opolu. Nasi chłopcy również pokazali się ze świetnej strony i w swoim debiucie na tym turnieju zdobyli wysokie trzecie miejsce. Uważam, że poziom turnieju był jeszcze wyższy niż w zeszłym roku. Cała organizacja stała na najwyższym poziomie – oceniła Magdalena Wójtowicz, trenerka i nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 368 im. Polskich Olimpijczyków.

Duży wkład w zwycięstwo SP nr 368 miała Aleksandra Lewicka, która z 22 bramkami została królową strzelczyń. Natomiast za najlepszą bramkarkę turnieju uznano jej koleżankę z drużyny Kalinę Kudlicką.

Organizatorem wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy we współpracy z Komisją ds. Futsalu PZPN. Turniej zorganizowano przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tekst: Robert Zakrzewski
Foto: Michał Walusza

Klasyfikacja finału Futsal Gram 2023 dziewcząt:
1. SP nr 368 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie
2. PSP nr 2 im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu
3. PSP im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach
4. ZSS SP nr 8 w Siemianowicach Śląskich
5. SP nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie

Klasyfikacja finału Futsal Gram 2023 chłopców:
1. SP Mistrzostwa Sportowego BTS Rekord Bielsko-Biała
2. SP nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie
3. SP nr 368 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie
4. PSP nr 28 im. Św. Wojciecha w Opolu
5-8. PSP w Drobinie, SP im. J. Lelewela w Jakubowicach Konińskich,
3. SP nr 44 w Lublinie, ZSS SP nr 8 w Siemianowicach Śląskich
9. SSPI nr 100 w Warszawie