Szczęśliwa siódemka rugbystek AZS AWF
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
14919
post-template-default,single,single-post,postid-14919,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Szczęśliwa siódemka rugbystek AZS AWF

Szczęśliwa siódemka rugbystek AZS AWF

Szybkie akcje, efektowne szarże i przyłożenia, tego wszystkiego nie mogło zabraknąć podczas czwartego turnieju Mistrzostw Polski kobiet w rugby 7. Zawody rozgrywane były w niedzielę na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Atut własnego terenu wykorzystały zawodniczki z Bielan.

W coraz popularniejszej olimpijskiej odmianie rugby rywalizowało 10 zespołów, podzielonych na ekstra i 1 ligę. Zawodniczkom dopisywała słoneczna, choć nieco wietrzna pogoda. Emocji nie brakowało, a spotkania toczone były w ekspresowym tempie. Warto pamięć, że mecze w tzw. „siódemkach” trwają dwa razy po siedem minut, czyli znacznie krócej niż w tradycyjnym rugby piętnastoosobowym (2 x 40 min.). Gra jest toczona jednak przy dużo większej intensywności.

Walczące o awans do ekstraligi rugbystki AZS AWF rozpoczęły turniej od zwycięstwa nad Diablicami Ruda Śląska 14:10, a następnie pokonały Rugby Gietrzwałd 21:10. Zacięty pojedynek z rezerwami Legii przegrały dopiero po dogrywce 12:17. W ostatnim meczu o 7. lokatę azetesiaczki pokonały zawodniczki z Gietrzwałdu aż 43:0.

Dzięki korzystnemu układowi spotkań o 5. miejsce AZS AWF Warszawa zdołał awansować do ekstraligi na kolejny turniej w ramach Mistrzostw Polski. Zmagania odbędą się na początku maja w Krakowie.

– W turnieju biorą udział drugie drużyny Legii i Biało-Zielonych i one nie mogą awansować wyżej. Dla nich spotkanie o 5. miejsce było tylko meczem o zwycięstwo. Cieszę się, że awansowaliśmy z 1 ligi i w przyszłym turnieju będziemy mogli zmierzyć się z topowymi drużynami. Nie mogłem być na ostatnim turnieju z dziewczynami, ale obejrzałem tamte mecze i poprawiliśmy sporo. Jestem z nich bardzo zadowolony, bo zostawiły kawał serca na boisku. Szkoda tylko meczu z Legią II, gdzie przegraliśmy w dogrywce. Zabrakło chyba trochę tlenu i dokładności – ocenił Paweł Grabski, trener rugbystek AZS AWF.

W meczu o pierwsze miejsce nie było niespodzianki i w finale finalnie spotkały się dwie najlepsze drużyny tego sezonu. Naszpikowana reprezentantkami kraju drużyna Biało Zielonych Ladies Gdańsk wygrała z Legią Warszawa 31:0. Rugbystki z Pomorza przeszły przez turniej jak burza, tracąc we wszystkich spotkaniach tylko 7 punktów. Trzecia była drużyna Black Roses Posnania, która pokonała Juvenię Kraków 26:14.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Paweł Małaczewski (wio.waw.pl)