Sprintem do finału OMDO
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
20149
post-template-default,single,single-post,postid-20149,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Sprintem do finału OMDO

Sprintem do finału OMDO

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią czwarty etap eliminacji zawodów ,,Od Młodzika do Olimpijczyka”. Pływacy z całej Polski po trzech miesiącach przerwy wrócą na pływalnie CRS WUM, by powalczyć o jak najlepsze rezultaty i bilet do finału imprezy. Rekordowa frekwencja zwiastuje szybkie pływanie. Nie zabraknie także gości specjalnych!

W sobotę, 11 marca 2023 r., na pływalni CRS WUM poznamy kolejnych finalistów eliminacji ,,Od Młodzika do Olimpijczyka” – czyli cyklu eliminacji, które mają wyłonić najzdolniejszych pływaków. Pierwsze w tym roku kwalifikacje to już czwarta w tym sezonie okazja dla młodych sportowców do sprawdzenia formy i powalczenia o podium. To będą również ostatnie zawody rozgrywane na krótkim basenie. W poprzedniej odsłonie wydarzenia uczestnicy pokazali bardzo wysoki poziom sportowy: Piotrowi Wiraszce, zawodnikowi z UKS GIM 92 Ursynów, do pobicia rekordu Polski na 100 metrów stylem dowolnym zabrakło jedynie 0,02 sekundy.

Choć eliminacje OMDO to istny maraton – bo zawodników czeka aż sześć etapów prowadzących do finału – uczestnicy pokonują ten dystans sprintem. Rekordowa frekwencja: ponad 900 zgłoszonych osób, bardzo cieszy i podnosi startującym poprzeczkę. Zawody odbędą się w dwóch blokach. W pierwszym wystartują pływacy z roczników 2012–2014, natomiast w drugim – ci urodzeni w latach 2009–2011. Będą rywalizować na dystansach 50 oraz 100 metrów stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, a także 50 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem zmiennym. Zawodnicy startujący w drugim bloku wystartują na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym i zmiennym oraz na dystansie 200 metrów stylem zmiennym.

Start pierwszego bloku zaplanowany jest na godzinę 9:00, a zawodnicy drugiej tury wystartują o godzinie 13:50. Dla każdego przewidziano upominki w postaci czepków pływackich. Dla części zawodników start w OMDO będzie ich debiutem. Dla innych to już kolejny etap imprezy. O mistrzowską atmosferę zadbają także goście specjalni, którzy z pewnością dadzą przykład młodym mistrzom, że o marzenia warto walczyć. Zazwyczaj to ich występy śledzi cała Polska. Tym razem będzie na odwrót: mistrzowie będą kibicować młodym talentom, a będą to: Radosław Kawęcki – czterokrotny mistrz świata na krótkim basenie na dystansie 200 metrów, Weronika Hallmann – uczestniczka mistrzostw świata i mistrzyni Polski oraz Paweł Korzeniowski – olimpijczyk, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski.

Zawodnicy 72 klubów z całej Polski walczyć będą o awans finału który odbędzie się w czerwcu, również na pływalni CRS WUM. W decydujących zawodach wezmą udział najlepsi pływacy i pływaczki według punktów FINA.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Projekt wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU i Dobra Drużyna PZU. Partnerzy: m.st Warszawa, miasto Lublin, AZS Lublin, Print Plus.

Strona wydarzenia: https://omdo.pl/

Tekst : Katarzyna Kołat
Foto: Marcin Klimczak