Spędź Dzień Sportu Akademickiego pod Pałacem Kultury i Nauki
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18530
post-template-default,single,single-post,postid-18530,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Spędź Dzień Sportu Akademickiego pod Pałacem Kultury i Nauki

Spędź Dzień Sportu Akademickiego pod Pałacem Kultury i Nauki

Nikt nie może przejść obojętnie obok dobrej atmosfery, zabawy i sportu. W tym roku AZS wychodzi na ulicę Warszawy w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Sportu Akademickiego. Jest wiele powodów, żeby spotkać się we wtorek 20 września pod Pałacem Kultury i Nauki.

Chociaż opinie na temat Pałacu Kultury i Nauki są podzielone, to nikt nie może zaprzeczyć że jest jest to jedno najbardziej rozpoznawalnych miejsc w stolicy. Codziennie pod jego stopami przechodzą tysiące mieszkańców Warszawy i turystów śpieszących się do pracy i wracający z niej.

Przez kilka godzin będziemy wyławiali z tego potoku przechodniów chcących dowiedzieć się czegoś więcej o sporcie akademickim. Zapraszać będziemy do specjalnej strefy aktywności fizycznej. Powstanie mała scena, będzie można spróbować swoich sił w dyscyplinach znanych z Akademickich Mistrzostwach Polski jak ergometr wioślarski, badminton czy szachy. Ale to oczywiście nie wszystko.

Planowane są zajęcia z fitnessu, ale nie tylko. Można będzie podciągać na drążku oraz zaliczyć etap kolarski na rowerku stacjonarnym. Nie zabraknie też stołów do tenisa i niewykluczone, że uda się rozegrać zawody w ramach Otwartych Mistrzostw Warszawy w „wariata”. Kolejną z atrakcji będzie pokaz jazdy figurowej na wrotkach poprowadzony przez zawodniczki sekcji AZS Warszawa, a także pokazy karate. Czym jest młyn, a czym szarża powiedzą rugbystki AZS AWF Warszawa.

Organizowana będzie też akcja „Recepta na zdrowie” w której lekarze zalecać będą aktywność fizyczną jako najlepszy środek zapobiegania chorobom i polepszający jakość życia. Bo już pół godziny ruchu dziennie może poprawić kondycję dorosłej osoby.

Na miejscu nie zabraknie trenerów i zawodników ze stołecznych klubów AZS, którzy chętnie służyć będą swoją radą i wiedzą. Dowiedzieć będzie się też można więcej o wydarzeniach organizowanych przez AZS Warszawa, takich jak Test Coopera dla Wszystkich, Od Młodzika do Olimpijczyka, AZS Winter Cup, Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza i Akademickie Mistrzostwa Polski.

Międzynarodowy Dzień Sportu Akademickiego (International Day of University Sport) organizowany jest corocznie od 2016 roku i ogłoszony został przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Edukacji, Nauki i Kultury (UNESCO). Ma na celu tworzenie więzi między uczelniami a ich lokalnymi społecznościami skupionymi wokół sportu, aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Wydarzenie odbędzie się 20 września w godzinach 16-21. Strefa powstanie pod Pałacem Kultury i Nauki od ulicy Marszałkowskiej.

Partnerem wydarzenia jest Carolina Medical Center i Teatr Studio.

Impreza będzie dobrym wstęp do Europejskiego Tygodnia Sportu, które odbędzie się w dniach 22-23 dniach w Warszawie. Szczegóły tego wydarzenia już wkrótce.

Tekst: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Selerski