Puchar Lig Integracyjnych dla Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Osowska
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
13698
post-template-default,single,single-post,postid-13698,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Puchar Lig Integracyjnych dla Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Osowska

Puchar Lig Integracyjnych dla Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Osowska

Były gole, efektowne akcje i udane dryblingi. W środę na warszawskiej Pradze Południe odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Lig Integracyjnych. Wygrane mecze z pewnością na długo zostaną w pamięci uczestników.

Kilka godzin przed tym zanim na murawę Stadionu Śląskiego wybiegli reprezentanci Polski, o swoje – być może najważniejsze trofeum w piłkarskiej „karierze” walczyły cztery drużyny. O Puchar Lig Integracyjnych zmierzyli się gospodarze z MOS Osowska, MOS Łomianki, MOS „Kąt” i MOW Dolna. Ekipy złożone były z wychowawców i podopiecznych ośrodków socjoterapii oraz placówek wychowawczych. Spotkania trwały dwa razy po 10 minut.

Impreza spełniać ma nie tylko rolę sportową, ale też edukacyjną rozwijając takie cechy jak postawa fair play. O powodzeniu idei rozgrywek świadczyć może Warszawska Liga Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka zainaugurowana już w 2005 roku. Niestety w tym sezonie z powodu pandemii zmagania zostały zawieszone, a młodzi gracze czekali na ponowną możliwość rywalizacji.

– Regularnie w lidze gra kilkaset osób i rozgrywki są cyklicznie realizowane na dwóch szczeblach. Jednak z powodu pandemii środowy turniej był pierwszą inicjatywą, którą podjęliśmy w tym roku. W planach mamy kolejne. Naszym podstawowym celem jest pokazanie, że w sporcie obowiązują pewne zasady, ważna jest też integracja, oraz pokazanie tego że można spędzać czas w inny sposób. Chcemy pokazać, że sport może być pewną odskocznią. Często nie grają tu najlepsi, ale Ci którzy najlepiej funkcjonują w zasadach działania placówki – mówi Leszek Roszczenko, organizator imprezy.

Zdobywcą Pucharu Lig Integracyjnych zostali gospodarze z MOS Osowska zwyciężając wszystkie swoje spotkania i nie tracąc przy tym nawet gola (8:0, 5:0, 4:0). Za najlepszego zawodnika turnieju uznany został ich zawodnik Krystian Poreda, a najlepszym bramkarzem wybrano Krystiana Walędzika. Drugie miejsce zajęli zawodnicy MOW Dolna, którzy wygrali dwa mecze (4:2,3:2,0:5).

Okazja do rewanżu nadarzy się już podczas kolejnego turnieju, który odbędzie się 16 grudnia na terenie Centrum Futbolu Warszawianka.

Organizatorem zawodów był AZS Warszawa. Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Sportu.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Lig Integracyjnych – tabela

1. MOS Osowska

2. MOW Dolna

3. MOS NR 2 KĄT

4. MOS ŁOMIANKI