Pogoda w kratkę na AWF. Na horyzoncie woła już Wola  
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18223
post-template-default,single,single-post,postid-18223,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Pogoda w kratkę na AWF. Na horyzoncie woła już Wola  

Pogoda w kratkę na AWF. Na horyzoncie woła już Wola  

Mimo silnego wiatru i zbliżającej się burzy uczestnicy Testu Coopera dla Wszystkich nie dali za wygraną. Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie pobiegło pół tysiąca osób. Choć termometry wcale tego nie pokazują, była to już przedostatnia próba rozgrywana wiosną.

Po warszawskim Bemowie tym razem uczestników Testu Coopera dla Wszystkich przywiało na Bielany, a dokładniej na stadion przy ul. Marymonckiej 34. Przywiało i to dosłownie, bo był to kolejny sprawdzian formy prowadzony przy niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych. Wiał silny wiatr, czasem padał też deszcz, żeby po chwili na kilka minut wyszło słońce. To nie odstraszyło jednak biegaczy, którzy dopisali i spisali się na medal.

W sobotę w ciągu sześciu godzin rozegrano 18 serii. Uczestnicy startowali falami średnio co 20 minut tak by uniknąć tłoku na bieżni. Po 12 minutach biegu każdy musiał się zatrzymać i podać w biurze zawodów swój wynik w metrach. To na jego podstawie określany jest stan kondycji, według tabel przygotowanych przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera.

Po raz kolejny uczestnicy testu mogli wziąć udział w akcji „ Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”. Wartość nagrody wynosi to 1500 zł. Rezultat akcji na AWF podany zostanie podliczeniu wyników.

Już 11 czerwca Test Coopera dla Wszystkich po raz pierwszy zagości na warszawskiej Woli. Biegać będzie można szybko lub powoli, a metą będzie upływające 12 minut. Wszyscy liczą na dobrą pogodę i frekwencję. Wydarzenie odbędzie się na bieżni SP 388 przy ul. Deotymy 25/33. Udział w teście jest darmowy. Tradycyjnie też uczestnicy będą mogli wziąć udział w akcji „ Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa. Projekt dofinansowany z Funduszu Prewencyjnego PZU. Partnerami są Urząd Dzielnicy Bielany, Grupa PZU, Dobra Drużyna PZU, Gepard i Narodowe Centrum Badania Kondycji Fizycznego.

Foto: Marcin Klimczak