Po teście w Ursusie
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
2915
post-template-default,single,single-post,postid-2915,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Po teście w Ursusie

Po teście w Ursusie

W sobotę 3 października zainaugurowaliśmy Jesienny Test Coopera dla Wszystkich – zarówno akcje ogólnopolską jak i warszawską. Po raz pierwszy także działamy pod hasłem: „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”.

Pogoda zachęcała do wyjścia z domu, co cieszy bo na Stadionie pojawiło się przez cały dzień ponad 300 osób. Każdy z uczestników mógł sprawdzić swoją kondycję fizyczną pokonując w ciągu 12 minut jak największą odległość na jaką było go stać w sobotę. Następnie odczytując z tabel przygotowanych przez amerykańskiego lekarza Kennetha  H. Coopera, mógł poznać poziom swojej sprawności.

Wszyscy biorący udział w akcji otrzymali pamiątkową koszulkę, dyplom oraz mogli skorzystać z wody, aby zaspokoić pragnienie po biegu. Najdłuższy dystans 3550 m udało się pokonać studentowi Uniwersytetu SWPS Marcinowi Pietraszekowi, najmłodszy uczestnik miał 3 miesiące i trasę pokonał w wózku pchany przez mamę. Uśmiech nie znikał uczestnikom z twarzy nawet po tym niesamowicie wyczerpującym biegu. O

godzinie 12 na bieżni przeprowadzono sztafetę 4X400 m – to już sztandarowa akcja UrsusBiega – zwycięzcą okazało się 4 zawodników z CrossFit Ursus. Organizatorzy zapewnili także dodatkowe atrakcje podczas wydarzenia – losowania zegarków z pulsometrem po każdych dwóch testach, miasteczko rozrywki dla maluchów – zamki dmuchane, strefa Veolia dla dzieci, masażyści. Na terenie OSiR Ursus trwał też turniej piłki nożnej, a wszystkie te wydarzenia pod hasłem „zakończenia sezonu sportowego w Ursusie”.

AZS Środowisko Warszawa sezonu jeszcze nie kończy, a właściwie dopiero zaczyna. W Warszawie będzie można sprawdzić swoją kondycję jeszcze 7-8 października na AWF Warszawa ul. Marymoncka 34, 10 października na SKRZE ul. Wawelska 5, a kończymy akcję 18 października 2015 r. na stadionie OSiR Targówek ul. Łabiszyńska 20.

Wszystkie 4 testy są realizowane pod hasłem :”Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”. Szkoła, z której lub dla której pobiegnie najwięcej osób otrzyma czek o wartości 3500 zł od firmy Veolia Energia Warszawa na zakup sprzętu sportowego w sklepie DECATHLON Targówek.

Po imprezie w Ursusie prowadzi Szkoła Podstawowa nr 4 – 74 pkt. Następnie Szkoła Podstawowa nr 14 – 28 pkt, Szkoła Podstawowa nr 11 – 16 pkt.  Łącznie mamy zarejestrowanych już 41 szkół/uczelni, a zabawa dopiero się rozpoczyna.

Akcja Test Coopera dla Wszystkich wspierana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Stołeczne Warszawa, Veolia Energia Warszawa, Akademię Wychowania Fizycznego, Gepard – systemy elektronicznego pomiaru czasu, Decathlon.

Więcej: www.testcoopera.pl

FB: społeczność: TEST COOPERA DLA WSZYSTKICH – zdjęcia, informacje, relacje filmowe.