OMDO: trzy miesiące jak sekunda   
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
22948
post-template-default,single,single-post,postid-22948,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

OMDO: trzy miesiące jak sekunda   

OMDO: trzy miesiące jak sekunda   

Po trzech miesiącach przerwy wraca cykl ogólnopolskich zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka. W sobotę 16 marca na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się czwarta runda zawodów eliminacyjnych. Najlepszych w swoich kategoriach wiekowych poznamy w połowie czerwca.

Chociaż uczestnicy tegorocznej edycji Od Młodzika do Olimpijczyka igrzyska w Paryżu oglądać będą mogli jeszcze przed telewizorami lub na smartfonach, to w ich gronie może jest przyszły olimpijczyk, któremu kibicować będziemy za cztery lata w Los Angeles. Póki co młodych adeptów pływania czekać będzie czwarty etap popularnego OMDO. Po raz ostatni w tym sezonie uczestnicy ścigać będą się na 25 metrowym basenie i walczyć o miejsce w wielkim finale.

Na listach startowych znajdziemy 752 osoby reprezentujące 76 klubów z całego kraju. W tym gronie są zarówno stali uczestnicy akcji, ale też debiutanci. Tradycyjnie zawody rozgrywane będą w dwóch blokach z podziałem na roczniki (2010-2012 i 2013-2015). Nikt nie opuści zawodów z pustymi rękami. Na najlepszych czekają medale i dyplomy, a dla wszystkich pamiątkowy gadżet.

– Od ostatnich naszych zawodów upłynęło wiele wody i z pewnością wszyscy już tęsknią za atmosferą i znajomymi. Aspekt towarzyski jest tu ważny, tak samo jak sportowy. Zwłaszcza, że młodzi uczestnicy chcą zawsze walczyć o poprawienie swoich wyników. Dla nich i trenerów to będą dobre zawody kontrolne i sprawdzian w jakim są teraz miejscu. Dodatkowo po udanych mistrzostwach świata w Dosze pływanie jest na fali i warto wykorzystać ten moment do popularyzacji tego sportu – powiedział Piotr Żebrowski z Akademickiego Związku Sportowego, koordynator zawodów.

Zawody odbędą się na takich dystansach jak 50 i 100 m stylem dowolnym, motylkowym, klasycznym, grzbietowym oraz zmiennym. Ponownie testowo rozgrywane będzie 200 m stylem dowolnym. Do finału w każdej konkurencji i kategorii wiekowej awansuje po 20 najlepszych osób na podstawie punktów FINA. Pod uwagę brane są najlepsze cztery starty w zawodach eliminacyjnych. Finał Od Młodzika do Olimpijczyka rozegrany będzie 19 czerwca.

Czwarte zawody eliminacyjne akcji Od Młodzika do Olimpijczyka odbędą się w sobotę 16 marca na pływalni CSR WUM przy ulicy ks. Trojdena 2 c. Uroczyste otwarcie zawodów o godzinie 9. Dziesięć minut później początek I bloku. Drugi blok rozpocznie się o godzinie 13:45.

Organizatorem zawodów jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i m.st. Warszawa. Partnerzy Grupa PZU, Dobra Drużyna PZU, Miasto Lublin, AZS Lublin, Warszawski Uniwersytet Medyczny, aqua-sport.net, Print Plus.

STRONA  

Foto: Marcin Klimczak

 

Tags: