Hanna Matula z nominacją  
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
22305
post-template-default,single,single-post,postid-22305,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Hanna Matula z nominacją  

Hanna Matula z nominacją  

Nie o Oscara, ale o nagrodę Koordynatora Roku 2023, ubiegała się koleżanka Hanna Matula, która znalazła się na krótkiej liście nominowanych. Wyróżnienie przyznano z okazji Dnia Koordynatora Wolontariatu przypadającego na 8 grudnia.

W piątek, na warszawskiej Ochocie, zebrali się przedstawiciele kilkunastu organizacji. Wydarzeniu towarzyszyła debata na temat wolontariatu kompetencji, był czas też na spotkania i rozmowy. Głównym punktem było jednak wręczenie nagród w finałach dwóch konkursów – na skuteczną rekrutację i Koordynatora Wolontariatu 2023. Konkurencja była mocna, a w stawce było jedno stowarzyszenie zajmujące się sportem i był to AZS Warszawa. Jak w przypadku wspomnianych już Oscarów sama nominacja była sukcesem.

– Jest mi bardzo miło, że znalazłam się w gronie nominowanych osób, ale traktuje to jako dostrzeżenie działań naszych wolontariuszy. Każde nasze wydarzenie zakłada udział osób, które poświęcają wolny czas, żeby pomóc stworzyć ciekawą imprezę. Naszych wolontariuszy nie traktujemy jako wykonawców prostych zadań, ale partnerów. Wiele osób od wolontariusza przeszło swoją drogę i trafiło do Akademickiego Związku Sportowego. To bardzo mnie cieszy – powiedziała Hanna Matula z AZS Warszawa.

Wolontariat w Akademickim Związku Sportowym Warszawa, to przede wszystkim ciekawa przygoda, możliwość poznania różnych dyscyplin i udział w organizacji wydarzeń jak Akademickie Mistrzostwa Polski, Test Coopera dla Wszystkich czy Od Młodzika do Olimpijczyka. Od wolontariuszy oczekujemy zaangażowania i szukamy osób komunikatywnych. Przypomnijmy, że 5 grudnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Za trud i poświęcony czas – dziękujemy!

Hanna Matula w 2021 roku została wyróżniona nagrodą im. Eugeniusza Pietrasika dla wyróżniających się działaczy AZS będących studentami. W 2022 roku dołączyła do zespołu AZS Warszawa.

Wydarzenie było realizowane przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Tekst: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak