Graj i świętuj z nami podczas turnieju „Dumni z Niepodległej”
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18856
post-template-default,single,single-post,postid-18856,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Graj i świętuj z nami podczas turnieju „Dumni z Niepodległej”

Graj i świętuj z nami podczas turnieju „Dumni z Niepodległej”

Piłka siatkowa to jedna z najpopularniejszych dyscyplin w Polsce. Rozwojowi tej i wielu innych dyscyplin sprzyjało odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Młodzi kontynuatorzy gry znanej początkowo jako “przebijanka” wezmą udział w turnieju „Dumni z Niepodległej”. Zgłoszenia trwają.

W dniach 25-27 listopada w Warszawie rozegrana zostanie pierwsza edycja turniej dla chłopców i dziewcząt z roczników 2006/2007. Wśród juniorów młodszych znajdziemy z pewnością przyszłe gwiazdy ligi i reprezentacji Polski. W zawodach mogą wziąć tylko przedstawiciele drużyn klubowych. Przewidziany jest udział 16 ekip – ośmiu męskich i ośmiu żeńskich. Koszty uczestnictwa pokrywa AZS Warszawa.

Spotkania rozgrywane będą na Obiektach Sportowych SGGW przy ul. Jana Ciszewskiego 10 oraz w hali Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Szturmowej 1/3. Turniej jest nie tylko sportową lekcją historii, ale też daje możliwość poznania przyszłym studentom czym jest AZS i jakimi obiektami dysponują uczelnie.

– Dumni z Niepodległej to dla nas kolejna szansa do zapoznania młodych sportowców z działalnością AZS. To również okazja dla zespołów do sprawdzenia się na tle ekip z całej Polski na kilka miesięcy przed MP. Dlatego liczymy na liczną, złożoną z mocnych drużyn frekwencję co będzie gwarantem interesujących spotkań – mówi Artur Słomka, koordynator zawodów.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem elektronicznego formularza do 2.11.2022 r. do godz. 12:00. Na uczestników czekają dyplomy, puchary i pamiątkowe gadżety.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystki.

Strona: https://azs.waw.pl/dumni-z-niepodleglej/

Tekst: Robert Zakrzewski