Gorące piaski, krecze i zacięte mecze
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
15601
post-template-default,single,single-post,postid-15601,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Gorące piaski, krecze i zacięte mecze

Gorące piaski, krecze i zacięte mecze

Ziarnko do ziarnka i wyłonieni zostali kolejni finaliści oraz finalistki Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Rozgrywany na warszawskim Ursynowie półfinał B zdominowały pary Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Niespełna tydzień po rywalizacji w ramach Akademickich Mistrzostw Warszawy na plac weszły uczelnie walczące o awans do ogólnopolskiego finału studenckich rozgrywek. Na dobrze znanym już obiekcie Let’s Go Beach walczyło 17 par męskich i 18 żeńskich z 12 uczelni. Stawką było po osiem miejsc dających przepustkę do decydującego turnieju w Gdańsku.

Rywalizacja trwała dwa dni i odbywała się na sześciu boiskach. Piękna letnia pogoda sprawiła, że można było poczuć się jak w nadmorskim kurorcie. Z nieba lał się żar, a stopy palił nagrzany piach po którym ledwo można było chodzić, a co dopiero biegać i skakać.

W kobiecym finale spotkały się pary z Uniwersytetu Warszawskiego. Reprezentantki Polski – Marta Łodej i Agata Ceynowa pokonały w wewnętrznym pojedynku Karinę Jakuć i Julię Gierczyńską 2:0 (21:18, 21:13).

– Pogoda tak bardzo dopisała, że radziłyśmy sobie nieco gorzej. Finalnie jednak wygrałyśmy i to jest dla nas najważniejsze. W finale będzie na nas czekać jeszcze więcej par, z którymi będzie trzeba powalczyć. Mecz z koleżankami z UW był wymagający, ale też ciekawy był też ciekawe było spotkanie z Politechniką Łódzką zakończone w trzech setach. Widziałyśmy się już z nimi i wiedziałyśmy, że grają fajną siatkówkę i prezentują inny styl niż my – powiedziały Marta Łodej i Agata Ceynowa.

Wśród mężczyzn zwycięzcami zostali „medycy” – Michał Witkoś i Kamil Głowacki. Do decydującego starcia z parą Patryk Tyszka/Tomasz Jaroszczak jednak nie doszło, bo gracze Uniwersytetu Warszawskiego kreczowali. W półfinale Uniwersytet Medyczny pokonał kolejną parę z Uniwersytetu Warszawskiego – Skrajny/Okrzeja w trzech setach.

– Poziom grania był bardzo wysoki i pogoda dawała się we znaki. Już po jednym meczu można było czuć w nogach zmęczenie. Wiele rzeczy składało się na to, że warunki były trudne, ale musimy sobie w nich poradzić. Po pierwszym dniu mieliśmy zapewniony awans do finałów i tym sobie zdjęliśmy trochę ciśnienia z głów – powiedział Kamil Głowacki z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 4-7 lipca. Będzie to ostatnia konkurencja w której odbędzie się walka o medale w tym sezonie.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak

Akademickie Mistrzostwa Polski – Półfinał B

Klasyfikacja kobiet

1.Ceynowa Agata/Łodej Marta (UW Warszawa)
2.Gierczyńska Julia/Jakuć Karina (UW Warszawa)
3.Wawerska Dominika/Wawerska Patrycja (AWF Warszawa)
4.Gajewska Natalia/Grobys Sylwia (ALK Warszawa)
5.Klajman Kamila/Sobór Sandra (PŁ Łódź)
6.Jundziłł Patrycja/Legieta Kinga (UŁ Łódź)
7.Krakos Katarzyna/Przybysz Aleksandra (UWM Olsztyn)
8.Kosobucka Marta/Waszyńska Joanna (AWF Warszawa)

Klasyfikacja mężczyzn

1.Głowacki Michał/Witkoś Michał (UMB Białystok)
2.Jaroszczak Tomasz/Tyszka Patryk (UW Warszawa)
3.Okrzeja Maciej/Skrajny Jakub (UW Warszawa)
4.Poręba Mateusz/Sokołowski Dawid (UWM Olsztyn)
5.Korycki Michał/Manios Adam (UW Warszawa)
6.Głowacki Adam/Kaszewiak Maciej (PŁ Łódź)
7.Dawid Wojciech/Michalak Kuba (WAT Warszawa)
8.Gościański Damian/Miniak Adam (WSM Warszawa)