Do pomocy, gotowi… start
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
20422
post-template-default,single,single-post,postid-20422,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Do pomocy, gotowi… start

Do pomocy, gotowi… start

Jubileusz dziesięciolecia, powrót do stacjonarnej formy po trzech latach covidowych turbulencji oraz oczywiście pomoc niesiona małemu dziecku. To tylko niektóre z powodów czyniących Bieg SGH naprawdę wyjątkowym.

Mokotowski Bieg SGH to największy bieg charytatywny organizowany przez studentów w Polsce, który odbędzie się już 14 maja 2023 r. Uczestnicy mają do wyboru trzy dystanse 1, 5 i 10 km.  Trasy na 5 km i 10 km będą atestowane oraz zapewniona zostanie profesjonalna obsługa sędziowska, dzięki czemu złamane rekordy życiówe będą jeszcze większym osiągnięciem. Jednak wszyscy amatorzy biegania jak i osoby niebiegające regularnie pamiętajcie, że głównym celem wydarzenie jest niesienie pomocy.

W tym roku uczestnicy pobiegną dla Lenki. Dziewczynka w maju skończy trzy lata. Jest wesołym i uśmiechniętym dzieckiem, które niestety musi nauczyć się podstawowych czynności od początku – siadać, raczkować, chodzić, chwytać i mówić. W sierpniu wykryto u niej guza, który znajduję się w móżdżku z przerzutami do mózgu i rdzenia kręgowego. Obecnie jest już po sześciu cyklach chemioterapii, którą musi przyjmować aż do ukończenia trzeciego roku życia. Ze względu na jej młody wiek i obszar naświetlania niemożliwe jest zrobienie radioterapii. Dlatego zbieramy pieniądze na dalsze leczenie za granicą. Liczy się każda złotówka.

Materiał prasowy

Bieg SGH – oficjalna strona
Mokotowski Bieg SGH 2023 | – profil FB