Do kogo będzie należało decydujące (ro)zdanie?
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
15585
post-template-default,single,single-post,postid-15585,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Do kogo będzie należało decydujące (ro)zdanie?

Do kogo będzie należało decydujące (ro)zdanie?

O tym kto przelicytuje przeciwników przekonamy się podczas Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym. Zapowiada się gra nerwów i batalia na dwie talie.

Ponad 160 osób z 24 uczelni zagra w Warszawie licząc na dobre rozdanie. Tym razem rozgrywka toczyć będzie się w Centrum Konferencyjnym przy hotelu Atos. Przez trzy dni odbędzie się sześć sesji turnieju par i dziewięć rund turnieju teamów. Początek gier już w piątek o godzinie 16.

– Uważam, że warunki do rozgrywania turnieju są bardzo dobre i mam nadzieję że podzielą to uczestnicy. Gramy w centrum położonym obok miejsca gdzie będą mieszkać uczestnicy, więc nie będzie potrzeby żeby przemieszać się po Warszawie. Wszystko odbywać będzie się na miejscu. Dla większego bezpieczeństwa postanowiliśmy znów oddzielić graczy dodatkową pleksi, tak żeby czuli się bardziej komfortowo – powiedział Olaf Weker, wiceprezes AZS Uniwersytetu Warszawskiego, organizator imprezy.

Jesienią ubiegłego roku dobrze spisały się stołeczne uczelnie, które bronić będą złotych medali. W klasyfikacji teamów i drużynowej zwyciężył Uniwersytet Warszawski, natomiast wśród par triumfowali Łukasz Witkowski i Igor Łosiewicz z Akademii Leona Koźmińskiego. Tym razem Witkowski wystąpi w nowym duecie. Do klasyfikacji drużynowej zaliczane są trzy najlepsze wyniki par, oraz najlepszego teamu.

Tegorocznych zwycięzców poznamy w niedzielę 20 czerwca. Ostatnia runda teamów rozpocznie się o godzinie 12:30. Natomiast ceremonia zakończenia imprezy planowana jest na 13:30.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Uniwersytet Warszawski. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A.

Autor: Robert Zakrzewski

Lista zgłoszonych uczelni:

Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie
Politechnika Gdańska
Politechnika Lubelska
Politechnika Poznańska
Politechnika Śląska w Gliwicach
Politechnika Warszawska
Politechnika Wrocławska
Politechnika Łódzka
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Uniwersytet Gdański
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Uniwersytet Rzeszowski
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Wrocławski
Warszawski Uniwersytet Medyczny