AZS Warszawa na podium mistrzostw …. Słowacji
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18345
post-template-default,single,single-post,postid-18345,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Karolina Dębicka i Antoni Zalewski z AZS Warszawa zwyciężali w zawodach inline alpine w Nowej Wsi Spiskiej. Impreza nosiła rangę mistrzostw Słowacji.

W historycznym regionie Spisz wystartowało blisko 50 zawodników w tym aż 25 reprezentantów z Polski, którzy zdobyli worek medali w różnych kategoriach wiekowych. Wśród nich byli i nasi zawodnicy, którzy promują tę dyscyplinę sportu nie tylko startując w zawodach, ale i je organizując – jak choćby Puchar AZS w Zakopanem.

Zawody inline alpine w Nowej Wsi Spiskiej trwały dwa dni. W sobotę w kategorii seniorów Antoni Zalewski nie miał sobie równych uzyskując łączny czas w dwóch przejazdach 43.57 sek. Tuż za nim uplasował się Słowak Matus Noga z wynikiem 45,93, a trzeci był kolejny z Polaków Michał Styrylski z rezultatem 50,63. W niedzielę Antoni był trzeci z wynikiem 40,50 sek, a wygrał Styrylski (40.07). To jednak pozwoliło Zalewskiemu wygrać klasyfikację łączną po dwóch dniach rywalizacji i otrzymał okazały puchar Kesely Cup.

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Karolina Dębicka, która podczas sobotnich zmagań zajęła pierwsze miejsce z łącznym czasem 46.83 sek. Drugie miejsce zajęła Elena Drapalova (47,64). Kolejnego dnia kolejność na mecie wyglądała tak samo. Najwyższe miejsce na podium zajęła Dębicka z czasem 44.13, a tuż za nią uplasowała się wspomniana Słowaczka (44.75). Zwyciężczyni klasyfikacji Kesely Cup nie mogła być inna i nagroda powędrowała w ręce zawodniczki AZS Warszawa. Dodatkowo wywalczyła ona też tytuł mistrzyni Słowacji.