UW zdobywa Akademicki Puchar Polski w Unihokeju
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
7830
post-template-default,single,single-post,postid-7830,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

UW zdobywa Akademicki Puchar Polski w Unihokeju

UW zdobywa Akademicki Puchar Polski w Unihokeju

W ubiegły weekend w Warszawie odbył się historyczny Akademicki Puchar Polski w Unihokeju. Do stolicy Polski przyjechało aż 10 drużyn z całej Polski. Rywalizacje rozpoczęto od rozgrywek grupowych, które odbywały się na hali sportowej przy ulicy Gorlickiej.


Grupę A z kompletem 4 zwycięstw wygrała drużyna AWF Gorzów Wielkopolski, natomiast drugie miejsce zajęła reprezentacja AWF Kraków. Do ćwierćfinałów awansowały jeszcze ekipy ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz Politechniki Wrocławskiej. Politechnika Warszawska, zajmując  5. Miejsce w grupie musiała przygotować się do rywalizacji o miejsca 8-10.

W grupie B rywalizacja do samego końca była pełna emocji, gdyż do ostatniego meczu nie było wiadomo, które drużyny zagrają w ćwierćfinale. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego, a drugi był KU AZS Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Nowego Targu. Skład par ćwierćfinałowych dopełniły reprezentacje z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz AWF Warszawa. Drużynie Akademii Sztuki Wojennej z Warszawy, pomimo aż 3 remisów w grupie, pozostała walka o miejsce 8.

Drugi dzień zawodów to już walka o miejsca w klasyfikacji końcowej. Unihokeiści przenieśli się na Hale Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie od samego rana rozpoczęła się walka na boisku.

Po rozstrzygnięciach w ćwierćfinałach i półfinałach w Grupie D – o miejsca 8-10. znalazły się ekipy warszawskiej i wrocławskiej Polibudy oraz drużyna z ASzWoju. Grupę C walczącą o miejsca 5-7. tworzyły reprezentacje z PPWSZ z Nowego Targu oraz krakowskiego i warszawskiego AWFu.

Mecz o 3. miejsce to starcie pomiędzy Szkołą Główną Służby Pożarniczej i Uniwersytetem Jagiellońskim. Z tego pojedynku pewną ręką wyszli „strażacy” z Warszawy pokonując 9 do 1 krakowski UJ-ot.

W meczu finałowym spotkały się 2 ekipy, które najlepiej prezentowały się podczas całego turnieju. Uniwersytet Warszawski i AWF Gorzów Wielkopolski stworzyły fantastyczne i pełne taktycznej rozgrywki widowisko. Lepsza w tym meczu okazała się drużyna UW i to ona z wynikiem 3 do 1 zdobyła Puchar!

Końcowa klasyfikacja:

1.       Uniwersytet Warszawski
2.       Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim
3.       Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
4.       Uniwersytet Jagielloński
5.       KU AZS Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu
6.       Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
7.       Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
8.       Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
9.       Politechnika Wrocławska
10.   Politechnika Warszawska

Opracowanie: Maciej Konieczka
Foto: Ewa Milun-Walczak