TRÓJBÓJ ZIMOWY
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
6483
post-template-default,single,single-post,postid-6483,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

TRÓJBÓJ ZIMOWY

TRÓJBÓJ ZIMOWY

Przed nami prawdziwe święto akademickich sportów zimowych. Na przełomie lutego i marca organizujemy w Zakopanem trzy wydarzenia, które łącznie zgromadzą na stoku Harenda blisko 1000 osób.

Trójbój rozpoczniemy od finału Akademickiego Pucharu Polski AZS Winter Cup w narciarstwie alpejskim – 26 lutego (niedziela). Wystąpią najlepsi z najlepszych, ścigając się o nagrodę główną.

AZS Winter Cup 2016/2017 to cykl składający się z czterech zawodów eliminacyjnych oraz zawodów finałowych. Do startu w zawodach finałowych uprawionych jest 40 najlepszych kobiet i 60 najlepszych mężczyzn wg rankingu po zawodach eliminacyjnych. AZS Winter Cup jest rozgrywany w następujących konkurencjach: slalom gigant kobiet i mężczyzn, slalom kobiet i mężczyzn.

Za nami cztery etapy eliminacji AZS Winter Cup 2016/2017, które odbywały się od grudnia na najlepszych polskich stokach: Harenda i Kasprowy Wierch (Zakopane), Mosorny Groń (Zawoja), Czorsztyn Ski (Kluszkowce).

Po kilku sezonach mieliśmy lepszą zimę, optymalne warunki, nie padał deszcz, nie wychodziły kamienie, nie trzeba było skracać eliminacji ze względu na utrudnienia na trasach. Zawody odbywały się na najlepszych trasach, np. na nowej, trudniejszej trasie w Kluszkowcach, co nie było możliwe w zeszłym roku – mówi Michał Szypliński z Magazynu NTN Snow&More, który obserwował całe zawody – Jeśli chodzi o finał to nie ma pewniaków, stawka jest wyrównana, nie można z góry przewidzieć, kto stanie na podium.

Program zawodów:
9.00 –11.00 slalom gigant
12.00 –14.00 slalom

Około 30 minut po zakończeniu zawodów odbędzie się ceremonia wręczenia nagród. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany programu z przyczyn obiektywnych (ew. zmiany będą ogłoszone podczas odprawy technicznej).

Szczegółowe informacje oraz Regulamin dostępny na stronie: www.wintercup.pl.
Galeria zdjęć z eliminacji: www.facebook.com/AZSWinterCup


To nie koniec zimowych zmagań. Zaraz po finale AZS Winter Cup rozpoczniemy dwa wydarzenia w ramach Akademickich Mistrzostw Polski – największe ogólnopolskie rozgrywki akademickie. Czekają nas sportowe emocje związane z dwoma dyscyplinami – narciarstwem alpejskim oraz snowboardem.

Jak co roku, zawody cieszą się dużym zainteresowaniem – swój udział w obu imprezach zgłosiło łącznie blisko 800 zawodników.

Robert Krebok, AZS Warszawa:

W AMP-ach, oprócz rywalizacji, bardzo ważne jest spotkanie i dobra zabawa. Czołowe lokaty przypadną niewielkiej grupie zawodników, ale świetną atmosferę ma szansę poczuć każdy.

Narciarstwo alpejskie

W dniach 28.02–02.03 (wtorek–czwartek) odbędą się na stoku Harenda w Zakopanem Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim.

Program:

28.02.2017 r. – eliminacje i finał slalomu giganta,
01.03.2017 r. – eliminacje slalomu,
02.03.2017 r. – finał slalomu; podsumowanie i wręczenie nagród.

Snowboard

4 marca (sobota) odbędą się na stoku Harenda w Zakopanem Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie.

Program:

04.03.2017 r. – eliminacje i finał slalomu giganta, uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród.

Mistrzostwa w obu dyscyplinach przeprowadzane są oddzielnie dla kobiet i mężczyzn systemem bezpośrednim opartym na dwóch etapach: półfinały i finał ogólnopolski.

Strona AMP Narciarstwo Alpejskie: www.azs.waw.pl/ampnarty
Strona AMP Snowboard: www.azs.waw.pl/ampsnowboard