AZS SNOW WEEK 2017
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
6087
page-template-default,page,page-id-6087,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

AZS Warszawa zaprasza na AZS SNOW WEEK 2017 – wyjazd dla pasjonatów narciarstwa i snowboardu połączony z nauką i doskonaleniem jazdy oraz kursem instruktora sportu.

SYBELLES

Rejon Sybelles jest największym regionem Doliny Maurienne. Oferuje 310 km tras, które łączą 6 stacji narciarskich: Saint Sorlin d’Arves, Le Corbier, Saint Jean d’Arves, La Toussuire, Les Bottieres i Saint Colomban des Villards. Dzięki takiemu połączeniu stały się czwartym najrozleglejszym regionem narciarskim we Francji. Tereny narciarskie dochodzą do wysokości 2620 m.n.p.m. Les Sybelles są niezwykle malownicze. Mistrzowskie warunki do jazdy, pyszne jedzenie, a do tego stosunkowo niskie ceny stanowią o przewadze regionu nad bardziej prestiżowymi miejscami. Les Sybelles to ogromny teren z dwoma snowarkami, Arvaparkiem, wieloma ciekawymi szlakami dla pieszych, terenami do wędrówek na rakietach śnieżnych czy do jazdy w głębokim śniegu. Stwarza możliwość nauki jazdy na dość wysoko położonych stokach. Pasmo górskie Ouillon jest najwyżej położonym pastwiskiem w Europie. Nie trudno więc sobie wyobrazić zachwycającą panoramę o zachodzie słońca. Nauka jazdy na terenie o rekordowej ilości dni słonecznych, w takim otoczeniu, sama w sobie jest przyjemnością. Teren narciarski daje również możliwość szusowania na stokach poza trasami. Miejsca takie znajdziemy w Dolinie między Le Corbier, La Toussuire i wspomnianym L’Ouillon.

SAINT SORLIN D’ARVES

Saint Sorlin d’Arves jest bardzo przyjemną, słoneczną wioską, która bardzo dobrze spełnia oczekiwania i potrzeby turystów. Położona na stoku, na wysokości 1600 m.n.p.m,. jest idealną bazą wypadową dla osób pragnących odpocząć w kameralnym miejscu. Piękne widoki zapewnia usytuowanie u stóp Col de la Croix de Fer i lodowca L’Etendard, naprzeciwko Aiguilles d’Arves. Rezydencje i hotele w większości położone w pobliżu tras, przez co narciarze mogą zjechać ze stoku wprost pod drzwi. Główna ulica miasteczka stanowi mekkę butików, sklepów, wypożyczalni sprzętu i lokali gastro, które szczycą się pysznymi serami. Saint Sorlin znane jest z doskonale przygotowanych stoków, fun-parków i przede wszystkim znakomitej atmosfery. Do dyspozycji oddano 120 km tras obsługiwanych przez 34 wyciągi. Wśród nich przeważająca część stanowią trasy niebieskie, a później zielone. Z wyżej położonych miejsc można oglądać panoramę okolicznych gór poczynając od Mont Blanc przez Meije do ostrych wierzchołków Aiguilles d’Arves. Trasy zjazdowe nie należą do bardzo trudnych ale są na tyle interesujące by zadowolić każdego narciarza. Dodatkowym atutem jest brak kolejek przy wyciągach i doskonałe warunki śniegowe. Amatorzy pieszych wędrówek mogą wyruszyć na lodowiec St-Sorlin lub masyw Grandes Rousses.

REZYDENCJA LES FERMES DE St SORLIN ***+

Rezydencja usytuowana jest na wysokości 1650 m n.p.m. w Saint Sorlin d’Arves, tradycyjnym miasteczku położonym w samym sercu Alp. Bardzo dobrze zlokalizowana względem stoków i tras narciarskich (ok. 50m). W pobliżu znajduje się market spożywczy, piekarnia a także restauracja i bar. Spacer do centrum miasteczka zajmuje 10 min. Można skorzystać również z bezpłatnych skibusów na terenie stacji łączących rezydencję z centrum stacji. Zapewnia swoim gościom niezapomniane widoki na dolinę Larvan oraz proponuje szereg ciekawych aktywności rekreacyjnych. Każdy apartament wyposażony jest w pokój dzienny z kanapą łóżkiem dla 2 osób, całkowicie wyposażony aneks kuchenny z płytami vitro-ceramicznymi, mikrofalówkę z opcją grilla, zmywarkę; łazienkę lub prysznic, WC w większości apartamentów oddzielne; taras lub balkon.

Wyposażenie i usługi rezydencji: salon recepcyjny z kominkiem, poszewki na pościel – 8 € płatne na miejscu, ręczniki – 7 € płatne na miejscu, duży podgrzewany, wewnętrzny basen (15x7m), 2 sauny, 2 jacuzzi, TV w apartamencie – 35 € płatna na miejscu, stół bilardowy na recepcji, końcowe sprzątanie na życzenie – płatne 56 – 168 €.

Obowiązkowe opłaty w rezydencji: Kaucja/depozyt zwrotny za apartament: ok. € 260 / apt. (karta kredytowa), Opłata klimatyczna / taksa za osobę: ok. € 0,55 / os / dzień.

APARTAMENTY

Apartament 4-osobowy (26-28m2): pokój dzienny z rozkładaną kanapą dla 2 osób, pokój sypialny z łóżkami pojedynczymi lub łóżkiem podwójnym dla 2 osób, łazienka z wanną lub prysznicem, WC.

Apartament 5-osobowy (29-31m2): pokój dzienny z rozkładaną kanapą dla 2 osób i rozkładanym łóżkiem dla 1 osoby, pokój sypialny z łóżkami pojedynczymi lub łóżkiem podwójnym lub łóżkiem piętrowym dla 2 osób, łazienka z wanną lub prysznicem, WC.

Apartament 6-osobowy (30-35m2): pokój dzienny z rozkładaną kanapą dla 2 osób, pokój sypialny z łóżkami pojedynczymi dla 2 osób, kabina sypialna lub alkowa z łóżkami pojedynczymi lub łóżkiem piętrowym dla 2 osób, łazienka z wanną lub prysznicem, WC.

CENA (zawiera 6 dniowy skipass i ubezpieczenie SKI)

2335

PLN W OPCJI SAMOLOTOWEJ

1385

PLN W OPCJI AUTOKAROWEJ

CENA ZAWIERA

 • zakwaterowanie w wybranym typie apartamentu, wstęp na basen, saunę, jacuzzi, Wi-Fi w recepcji, zużycie prądu i wody, podatek Vat,
 • 6 dniowy skipass na cały region Sybelles,
 • ubezpieczenie SKI (wartość 55 PLN): koszty leczenia (KL) – 80000 PLN, koszty ratownictwa górskiego (KR) – 50000 PLN, odpowiedzialność cywilna na osobie i rzeczy (OC) – 100000 PLN,
 • ubezpieczenie TRAVEL: koszty leczenia (KL) – 40000 PLN, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW): za 100% uszczerbku na zdrowiu – 10000 PLN,
 • transport w wybranej i opłaconej opcji (autokar lub samolot), opieka pilota/rezydenta.

CENA NIE ZAWIERA

 • opłaty klimatycznej/taksy (ok. 0,55e/os/dzień),
 • kaucji zwrotnej/depozyt za apartament (ok. 260 e/apt karta kredytowa),
 • opłaty za poszewki na pościel (8 euro) i ręczniki (7 euro) i innych obowiązujących w rezydencji,
 • końcowego sprzątania apartamentu w zależności od rezydencji (płatne na życzenie lub możliwość posprzątania we własnym zakresie),
 • kosztów wyżywienia – wyżywienie we własnym zakresie,
 • szkolenia w zakresie nauki i doskonalenia jazdy na nartach lub Kursu Instruktora AZS (opcje dodatkowo płatne – opis poniżej).

PODRÓŻ

Przelot samolotem na trasie: Warszawa Okęcie – TURYN – Warszawa Okęcie, transfer w 2 strony, opieka pilota/rezydenta, przewóz sprzętu narciarskiego, opłaty lotniskowe. Wylot z Warszawy w sobotę 18.03.2017 r. (godz. 12.45) przylot do Warszawy w sobotę 25.03.2017 r. (godz. 17.55). Przewóz sprzętu narciarskiego wg regulaminu (http://www.espacetrans.pl/infopraktyczne.htm)

Przejazd autokarem klasy lux (siedzenia lotnicze, ac, barek, wc, video), opieka pilota/rezydenta, przewóz sprzętu narciarskiego. Wyjazd w piątek 17.03.2017 r. (godz. 12.00),  powrót do Warszawy w niedzielę 26.03.2017 r. Przewóz sprzętu narciarskiego wg regulaminu (http://www.espacetrans.pl/infopraktyczne.htm)

SZKOLENIA

NAUKA I DOSKONALENIE JAZDY NA NARTACH

Zajęcia prowadzone podczas wyjazdu (5 dni x 2 godz. dziennie) w grupach max. 8 osobowych – opłata 300 PLN,

W związku z różnym stopniem umiejętności osób korzystających z tej opcji, planujemy prowadzić zajęcia na różnym poziomie zaawansowania, wypełniając formularz zgłoszeniowy prosimy zaznaczyć odpowiedni wariant:

WARIANT A

dla osób zaczynających naukę od „zera”

WARIANT B

dla początkujących, czyli osób, które miały już kontakt z jazdą na nartach

WARIANT C

dla jeżdżących – osoby, które już jeżdżą na nartach. W tej grupie również dostosujemy poziom szkolenia do poziomu umiejętności po przeprowadzeniu wstępnej weryfikacji

KURS INSTRUKTORA SPORTU AZS – SPECJALNOŚĆ NARCIARSTWO ZJAZDOWE LUB SNOWBOARD

Jest to szkolenie pozwalające uzyskać zawodowe uprawnienia INSTRUKTORA SPORTU AZS organizowane i prowadzone w oparciu o autorski program szkolenia przez Akademicki Związek Sportowy. Ta forma szkolenia jest kontynuacją szkoleń od 2012 r. koordynowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szkolenie INSTRUKTORA SPORTU AZS składa się
z dwóch części: ogólnej i specjalistycznej.

 

Część ogólna kursu – szkolenie teoretyczne poświęcone zagadnieniom ogólnym związanym ze sportem. Ta część szkolenia prowadzona jest w formie wykładów, warsztatów i ćwiczeń – 100 godz. zajęć oraz egzamin. Podstawą zaliczenia tej części szkolenia jest pozytywne zdanie pisemnego egzaminu końcowego.

 

Część specjalistyczna kursu – poświęcona jest w całości zagadnieniom związanym z daną dyscypliną sportu. Szkolenie w tej części ma przede wszystkim wymiar zajęć praktycznych poświęconych nabywaniu umiejętności, zarówno w wymiarze osobistego doszkalania jak i również w kierunku zdobywania wiedzy metodycznej związanej z przyszłym wykonywaniem zadań w charakterze instruktora. Część specjalistyczna szkolenia to 150 godz. Podstawą zaliczenia tej części szkolenia jest zdanie egzaminu końcowego obejmującego umiejętności praktyczne i wiedzę teoretyczną związaną z narciarstwem / snowboardem. Ukończenie dwóch ww. części szkolenia jest podstawą do otrzymania uprawnień i legitymacji INSTRUKTORA SPORTU AZS o wybranej specjalności. Legitymacje wydawane są przez Akademicki Związek Sportowy.

KURS INSTRUKTORA AZS – NARCIARSTWO

1500 PLN

Teoretyczna część ogólna kursu – wykłady w Warszawie (Warszawski Uniwersytet Medyczny) prowadzone weekendowo w okresie marzec – kwiecień 2017. Praktyczna część specjalistyczna kursu – szkolenie podczas wyjazdu do Francji (Sybelles w terminie 18 – 25.03.2017 r.).

KURS INSTRUKTORA AZS – SNOWBOARD

1500 PLN

Teoretyczna część ogólna kursu – wykłady w Warszawie (Warszawski Uniwersytet Medyczny) prowadzone weekendowo w okresie weekendowo w okresie marzec – kwiecień 2017. Praktyczna część specjalistyczna kursu – szkolenie podczas wyjazdu do Francji (Sybelles w terminie 18 – 25.03.2017 r.).

Kurs w części specjalistycznej (narciarstwo zjazdowe / snowboard) zostanie przeprowadzony po zebraniu się minimum 3 osób. Akceptujemy część ogólną szkolenia zaliczoną w innych instytucjach szkolących (TKKF, AWF, inne do akceptacji) wówczas cena kursu wynosi 1000 PLN i obejmuje jedynie część specjalistyczną szkolenia.

CO NALEŻY ZROBIĆ, ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W AZS SNOW WEEK?

 • Zapoznać się z warunkami uczestnictwa na stronie Espace Trans (espacetrans.pl/warunki.html)
 • Wypełnić deklarację uczestnictwa dostępną na stronie azs.waw.pl/snowweek – po wypełnieniu formularza zostanie wysłany mail ze szczegółami dotyczącymi płatności z numerami kont i tytułem wpłat.
 • Wpłacić należną kwotę – po wypełnieniu deklaracji / otrzymaniu maila z informacjami o numerach kont.
 • zaliczka za wyjazd – I rata – w wysokości ~30% wybranej opcji autokarowej lub samolotowej (można wpłacić całą kwotę od razu).

W przypadku opcji autokarowej jest to kwota 415 PLN, w przypadku opcji samolotowej jest to kwota 700 PLN.

 • opłata za szkolenie – 100 % wartości szkolenia (przy tworzeniu grup decyduje kolejność zgłoszeń / liczba miejsc i grup jest ograniczona).
 • opłata za kurs instruktora AZS – 50 % wartości kursu instruktora AZS
 • W związku z nowymi regulacjami związanymi z obsługą ruchu turystycznego, skontaktuje się z Państwem pracownik Biura Podróży Espace Trans (touroperator naszego wyjazdu) w celu podpisania umowy wraz z załącznikami (wszystkie dostępne są na stronie www.azs.pl/snowweek) jako obligatoryjnego obowiązku potwierdzenia rezerwacji.
 • Uiścić drugie raty opłat w terminie nie późniejszym niż do dnia 6 lutego 2017 r.
 • Stawić się na wyznaczoną zbiórkę, z niezbędnymi dokumentami i odpowiednio spakowanym bagażem (ilość sztuk, limity kg – szczegóły na espacetrans.pl/infopraktyczne.htm).

 

Istnieje możliwość wypożyczenia nart i kijów (ilość ograniczona, nie wypożyczamy butów narciarskich): opłata za wypożyczenie sprzętu na okres wyjazdu obejmująca serwis przed wypożyczeniem – 200 PLN

Touroperatorem akcji jest Biuro Podróży ESPACE TRANS: www.espacetrans.pl

POBIERZ INFORMACJE DLA UCZESTNIKA

KONTAKT DO ORGANIZATORA

Akademicki Związek Sportowy Warszawa
ul. Szpitalna 5/19, 00-031 Warszawa, tel. / fax. 22 828 59 55
e-mail: warszawa@azs.pl, www.azs.waw.pl