Gdańska flota ponownie ze złotem
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
7136
post-template-default,single,single-post,postid-7136,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

W dniach 23-25 maja na Jeziorze Niegocin odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie. Jest to największa impreza akademickiego żeglarstwa, jedne z większych jednoklasowych regat w Polsce.

Zawodnicy ścigali się na jachtach typu Omega. Jak zawsze zmaganiom towarzyszyły emocje, ponieważ zawodnicy, startując w walce indywidualnej o tytuł Akademickiego Mistrza Polski w żeglarstwie, jednocześnie zdobywali punkty dla swojej uczelni do generalnej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski.

W zeszłym roku stawkę zdeklasowała Politechnika Gdańska – pierwsze trzy załogi reprezentowały barwy tej uczelni. Uczelnia potwierdziła swoją wysoką pozycję, zajęła 1. i 3. miejsce w klasyfikacji końcowej, na 2. Miejscu uplasowała się Szkoła Główna Handlowa Warszawa. Także w generalnej klasyfikacji drużynowej Politechnika Gdańska zajęła pierwsze miejsce przed SGH w Warszawie i Uniwersytetem Warszawskim.