AZS SNOW WEEK – FRANCJA 2016
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
3727
page-template-default,page,page-id-3727,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

AZS WARSZAWA ZAPRASZA NA TYGODNIOWY WYJAZD

NARCIARSKO – SNOWBOARDOWY
GRAND GALAXIE 12-19.03.2016

CENA – SIGNAL DU PROREL *** / BRIANCON
 • 1099 PLN    w opcji autokarowej
 • 1999 PLN    w opcji samolotowej
CENA ZAWIERA
 • 7 noclegów  w wybranym typie apartamentu w wybranej rezydencji / miejscowości,  zużycie prądu i  wody, WiFi na recepcji, opieka pilota/rezydenta, podatek Vat, wycieczkę wraz ze skipassem i przejazdem do Włoskiego SESTRIERE
 • Ubezpieczenie:
  TRAVEL

  – Koszty Leczenia (KL) – 40 000 PLN
  – Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW): Za 100% uszczerbku na zdrowiu: 10 000 PLN

SKI
– Koszty Leczenia (KL) z amatorskim uprawianiem narciarstwa i snowboardu – 80 000 PLN
– Koszty Ratownictwa górskiego (KR) – 50 000 PLN
– Odpowiedzialność Cywilna na osobie i rzeczy – 100 000 PLN

 • transport w wybranej i opłaconej opcji (autokar lub samolot)
CENA NIE ZAWIERA
 • opłaty za skipass (155 euro – 6 dni na cały Grand Galaxie) – pieniądze na skipassy będą zbierane w trakcie podróży, przez Pilotów poszczególnych grup (autokarowej i samolotowej)
 • opłaty za sprzątanie apartamentu – można posprzątać samemu bez opłaty
 • kaucji zwrotnej za apartament (gotówka, karta kredytowa) – wg informacji w opisie rezydencji
 • opłaty klimatycznej (płatne w recepcji głównej) – wg informacji w opisie rezydencji
 • kosztów wyżywienia – wyżywienie we własnym zakresie
 • ubezpieczenia (AXA) od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – w cenie 4,5 % ceny imprezy – w przypadku rezygnacji z imprezy turystycznej klient otrzyma 100% poniesionych kosztów
 • szkolenia w zakresie nauki i doskonalenia jazdy na nartach lub Kursu Instruktora AZS (opcje dodatkowo płatne – opis poniżej)

Rezydencja Signal du Prorel położona w miejscowości Briancon, bezpośrednio przy gondolce Prorel i trasie “Vauban”

 

 • Kaucja zwrotna za apartament: 300 euro (gotówka lub karta).
  Taksa klimatyczna: 1 euro /os/dzień.

 

 • Miejsce do przechowywania nart / TV / Dostęp do internetu WIFI

 

 • Poszewki na pościel i ręczniki (dodatkowo płatne – możliwość zabrania własnego kompletu).

 

 • Studio dla 4 os (24m2) – pokój dzienny z łóżkiem gigogne (dwa pojedyncze łóżka); aneks sypialny z łóżkiem piętrowym, łazienka z prysznicem i wc; kompletnie wyposażony aneks kuchenny (mikrofalówka, 4 płyty grzewcze, lodówka, zmywarka, ekspres do kawy, czajnik, opiekacz do chleba. Każde studio posiada balkon (niektóre z tarasem) i przechowalnię na narty. TV sat.

PODRÓŻ AUTOKAREM: przejazd autokarem klasy lux (siedzenia lotnicze, ac, barek, wc, video), opieka pilota/rezydenta, przewóz sprzętu narciarskiego. Wyjazd w piątek 11.03.2016 r. w godz. popołudniowych,  powrót do Warszawy w niedzielę 20.03.2016 r. ok. południa. Przewóz sprzętu narciarskiego wg regulaminu (http://www.espacetrans.pl/infopraktyczne.htm)

PODRÓŻ SAMOLOTEM: przelot samolotem na trasie Warszawa Okęcie – TURYN – Warszawa Okęcie, transfer w 2 strony, opieka pilota/rezydenta przewóz sprzętu narciarskiego, opłaty lotniskowe.
Wylot z Warszawy w sobotę 12.03.2016 r. przylot do Warszawy w sobotę 19.03.2016 r. Przewóz sprzętu narciarskiego wg regulaminu (http://www.espacetrans.pl/infopraktyczne.htm)

NAUKA I DOSKONALENIE JAZDY NA NARTACH

Zajęcia prowadzone podczas wyjazdu (5 dni x 2,5 godz. dziennie) w grupach max. 8 osobowych – opłata 300 PLN,

W związku z różnym stopniem umiejętności osób korzystających z tej opcji, planujemy prowadzić zajęcia na różnym poziomie zaawansowania, wypełniając formularz zgłoszeniowy prosimy zaznaczyć odpowiednią opcję:

 • Wariant A – dla początkujących – osoby zaczynające naukę od „zera” oraz te, które miały epizodyczny kontakt z jazdą na nartach,
 • Wariant B – dla jeżdżących – osoby, które już jeżdżą na nartach. W tej grupie również dostosujemy poziom szkolenia do poziomu umiejętności po przeprowadzeniu wstępnej weryfikacji.

 

Kurs INSTRUKTORA SPORTU AZS - NARCIARSTWO ZJAZDOWE oraz SNOWBOARD

Jest to szkolenie pozwalające uzyskać zawodowe uprawnienia INSTRUKTORA SPORTU AZS organizowane i prowadzone w oparciu o autorski program szkolenia przez Akademicki Związek Sportowy. Ta forma szkolenia jest kontynuacją szkoleń do 2012 r. koordynowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szkolenie INSTRUKTORA SPORTU AZS składa się z dwóch części: ogólnej i specjalistycznej.

Część ogólna kursu – szkolenie teoretyczne poświęcone zagadnieniom ogólnym związanym ze sportem. Ta część szkolenia prowadzona jest w formie wykładów, warsztatów i ćwiczeń – 100 godz. zajęć oraz egzamin. Podstawą zaliczenia tej części szkolenia jest pozytywne zdanie pisemnego egzaminu końcowego.

Część specjalistyczna kursu – poświęcona jest w całości zagadnieniom związanym z daną dyscypliną sportu. Szkolenie w tej części ma przede wszystkim wymiar zajęć praktycznych poświęconych nabywaniu umiejętności, zarówno w wymiarze osobistego doszkalania jak i również w kierunku zdobywania wiedzy metodycznej związanej z przyszłym wykonywaniem zadań w charakterze instruktora. Część specjalistyczna szkolenia to 150 godz. Podstawą zaliczenia tej części szkolenia jest zdanie egzaminu końcowego obejmującego umiejętności praktyczne i wiedzę teoretyczną związaną z narciarstwem / snowboardem. Ukończenie dwóch ww. części szkolenia jest podstawą do otrzymania uprawnień i legitymacji INSTRUKTORA SPORTU AZS o wybranej specjalności. Legitymacje wydawane są przez Akademicki Związek Sportowy.

KURS INSTRUKTORA SPORTU AZS – NARCIARSTWO:

KOSZT: 1500 PLN

Teoretyczna część ogólna kursu – wykłady w Warszawie (Warszawski Uniwersytet Medyczny) prowadzone weekendowo
w okresie październik / grudzień 2016. Praktyczna część specjalistyczna kursu – szkolenie podczas wyjazdu do Francji (Serre Chevalier w terminie 12 – 19.03.2016 r.).

KURS INSTRUKTORA SPORTU AZS – SNOWBOARD:

KOSZT: 1500 PLN

Teoretyczna część ogólna kursu – wykłady w Warszawie (Warszawski Uniwersytet Medyczny) prowadzone weekendowo
w okresie październik / grudzień 2016. Praktyczna część specjalistyczna kursu – szkolenie podczas wyjazdu do Francji (Serre Chevalier w terminie 12 – 19.03.2016 r.).

Kurs w części specjalistycznej (narciarstwo zjazdowe / snowboard) zostanie przeprowadzony po zebraniu się minimum 3 osób. Akceptujemy część ogólną szkolenia zaliczoną w innych instytucjach szkolących (TKKF, AWF, inne do akceptacji) wówczas cena kursu wynosi 1000 PLN i obejmuje jedynie część specjalistyczną szkolenia.

CO NALEŻY ZROBIĆ, ABY WZIĄĆ UDZIAŁ?
 • Zapoznać się z warunkami uczestnictwa na stronie Espace Trans (espacetrans.pl/warunki.html)
 • Wypełnić deklarację uczestnictwa – po wypełnieniu deklaracji zostanie wysłany mail ze szczegółami dotyczącymi płatności z numerami kont i tytułem wpłat.
 • Wpłacić należną kwotę – po wypełnieniu deklaracji / otrzymaniu maila z informacjami o numerach kont.
 • zaliczka za wyjazd – I rata – w wysokości 30% wybranej opcji autokarowej lub samolotowej (można wpłacić całą kwotę od razu).
 • zaliczka za szkolenie – I rata – 50 % wartości wybranego szkolenia (można wpłacić całą kwotę od razu).
 • Uiścić drugą ratę opłaty za wyjazd oraz za wybrane szkolenie w terminie nie późniejszym niż do dnia 19 lutego 2016 r.
 • Stawić się na wyznaczoną zbiórkę, z niezbędnymi dokumentami i odpowiednio spakowanym bagażem (ilość sztuk, limity kg – szczegóły na espacetrans.pl/infopraktyczne.htm).

Jednocześnie informujemy że w dniu 8.03.2016 r. (wtorek) planujemy organizację spotkania przedwyjazdowego. Termin spotkania może ulec zmianie – szczegóły zostaną wysłane mailem.

Istnieje możliwość wypożyczenia nart i kijów (ilość ograniczona, nie wypożyczmy butów narciarskich): opłata za wypożyczenie sprzętu na okres wyjazdu obejmująca serwis przed wypożyczeniem – 200 PLN

KONTAKT

Organizatorem wyjazdu i szkoleń (nauka i doskonalenie jazdy na nartach oraz kursy instruktora AZS) jest Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa
ul. Szpitalna 5/19, 00-031 Warszawa,
tel. / fax. 22 828 59 55
www.azs.waw.pl
e-mail: warszawa@azs.pl

Touroperatorem jest Biuro Podróży ESPACE TRANS: www.espacetrans.pl

INFORMACJE O MIEJSCU WYJAZDU

Region GRAND GALAXIE składający się z kilku miejscowości rozciąga się na granicy dwóch alpejskich departamentów Isere i Alp Wysokich (Haute Alpes). Jest to gigantyczny, wspaniały i słoneczny region który został objęty jednym karnetem o tej samej nazwie. Chociaż cały region nie jest połączony siecią wyciągów i tras wprowadzono jeden typ skipassu, dzięki któremu można korzystać z 6 stacji narciarskich.

SERRE CHEVALIER jest jedną z większych stacji narciarskich Francji. Stacja położona jest w południowej części Alp Wysokich, pomiędzy przełęczą Lautaret i Briancon, które skupiają największą ilość urokliwych miasteczek i tradycyjnych osad górskich. Teren Serre Chevalier obejmuje kilka dzielnic, do których zalicza się: Briancon, Puy Saint Andre, Puy Saint Pierre, Chantemerle (St Chaffrey), Villeneuve (La Salle Les Alpes), Le Monetier Les Bains. Wśród nich, na szczególną uwagę zasługują miasteczko Briancon, Chantemerle i Villeneuve. Charakteryzują się one typową górską zabudową co w połączeniu z tutejszym zalesieniem tworzy bajkowy krajobraz. Sama przyroda stacji jest wyjątkowa i unikatowa w skali wszystkich narciarskich stacji francuskich. Serre Chevalier zlokalizowane jest u stóp Narodowego Parku Ecrin, z dala od ruchu i zgiełku dużych miast. Największą zaletą terenu jest jego klimat uwarunkowany przez górskie i śródziemnomorskie wpływy klimatyczne . Nieskażone powietrze, spokój, cisza i bogata natura stają się, prawie że uzdrowiskiem dla wszystkich odwiedzających to miejsce. W okolicy Monetier Les Bains płynie naturalna, ciepła woda źródlana. Na jej bazie funkcjonuje tu jedyne w swoim rodzaju Centrum SPA. Jej naturalna temperatura 44st zostaje obniżona do 36st tak aby nadawała się do użytku w basenach zewnętrznych i innych pomieszczeniach. Woda ma zbawienny wpływ na choroby reumatyczne i choroby skóry, ale przede wszystkim jest zbawienna dla narciarzy po całym dniu jazdy. Popularność regionu i dbałość o jego rozwój sprawiło, że w ciągu ostatnich lat stacja zainwestowała w dobrze rozwinięty system sztucznego naśnieżania. Obejmuje on 154 ha tras narciarskich. Wynik ten sytuuje Serre Chevalier w czołówce europejskich stacji narciarskich.

 • Teren narciarski Serre Chevalier oferuje 250 km tras narciarskich obsługiwanych przez 62 wyciągi. Wśród 101 tras zjazdowych wyszczególnić można: 23 zielonych, 31 niebieskich, 39 czerwonych, 14 czarnych tras oraz 4 strefy dla początkujących.
 • Stacja posiada 45 km tras do narciarstwa biegowego, wśród których wyróżnić można: 15km tras łatwych, 20km średnich i 10km trudnych. Większość tras skupia się w okolicy doliny Villeneuve i Le Monetier, a za punkt startowy najlepiej obrać sobie położone obok Chantemerle.
 • Stacja oferuje bardzo dobre tereny do uprawiania snowboardu poza trasami, W Le Monetier znajduje się snowpark, a w Briancon big air z quarterface. Miłośnicy halfpipe’u powinni wybrać się do Villeneuve na trasę Mickey.

Narciarstwo zjazdowe dla początkujących:

 • Idealne tereny do ćwiczeń znajdują się w rejonie Chantemerle, Villeneuve, Le Monetier.
 • Najwięcej zielonych tras w Chantemerle i Villeneuve, ale zaczynają się dopiero w średniej partii gór. W niższych partiach, tereny takie znajdują się w Le Monetier, gdzie poza lepszym śniegiem, jeździ również mniej narciarzy.

Narciarstwo zjazdowe dla średnio-zaawansowanych:

 • Przeważająca część wszystkich tras w stacji to trasy czerwone – dobrze przygotowane i szerokie pozwalają na szybsze tempo zjazdu.
 • Godna polecenia jest trasa „Cucumelle” nad Villeneuve oraz „Aya” i „Clos Galliard” w Le Monetier.

Narciarstwo zjazdowe dla zaawansowanych:

 • Najtrudniejszą trasą jest „La Casse du Boeuf” biegnąca z Sommet de l’ Eychauda” do Le Bez.
 • Godne polecenia jest trasa „Tabuc” w Le Monetier, ale dla profesjonalistów może okazać się zbyt łatwa.
 • Wielbiciele zjazdów poza trasą powinni wybrać: „Vallond de la Meije” prowadzącą z lodowca La Meije do La Grave, trasę biegnąca z La Tete do Grand Pre oraz trasę z L’Yret do le Monetier.

Podsumowanie

 • Przepustowość wyciągów: 70 500 osób/godzinę.
 • Snowboard: na terenie Serre Chevalier 1500 Snowpark
 • Narciarstwo alpejskie: *****
 • Narciarstwo pozatrasowe: ***
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Snowboard: *****

WARTO ZOBACZYĆ: