Znamy zwycięzców pierwszych E-sportowych AMP
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
7839
post-template-default,single,single-post,postid-7839,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Znamy zwycięzców pierwszych E-sportowych AMP

Znamy zwycięzców pierwszych E-sportowych AMP

Za nami pierwsze E-sportowe Akademickie Mistrzostwa Polski. Zmagania najlepszych zawodników można było obserwować na żywo 26 listopada 2017 r. w Warszawie. Organizatorem wydarzenia był
Akademicki Związek Sportowy, gdyż on jako jedyna organizacja w kraju może powołać do życia imprezę o nazwie Akademickie Mistrzostwa Polski i oficjalnie zrobił to w tym roku dla e-sportu.

W kwalifikacjach wystartowało łącznie około 2600 osób, reprezentantów 31 polskich uczelni wyższych.
Turniej rozegrany został w czterech dyscyplinach sportowych: Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, Hearthstone oraz FIFA 18.

Do Warszawy przyjechało 56 najlepszych zawodników. Walka była zacięta, bo choć turniej odbywał się po raz pierwszy, to prestiż i oprawa imprezy była na wysokim poziomie.

KLASYFIKACJA MEDALOWA:

Dyscyplina: Hearhstone (indywidualne)
I miejsce – Artur Domasik „Arturs”- Politechnika Krakowska im. Tadeusza
Kościuszki
II miejsce – Konrad Wiecheć „GoldenBoy” – Akademia Górniczo-Hutnicza
im. Stanisława Staszica w Krakowie
III miejsce – Bartłomiej Bernat „BiBi”- Politechnika Lubelska

Dyscyplina: FIFA 18 (indywidualne)
I miejsce – Mariusz Marciniuk „TELLE” – Uniwersytet Marii Curie-
Skłodowskiej w Lublinie
II miejsce – Jakub Olewnik „QBEK” – Wyższa Szkoła Bankowa we
Wrocławiu
III miejsce – Dominik Boguś „BoGyyS” – Uniwersytet Łódzki

Dyscyplina: League of Legends (drużynowe)
I miejsce: „Inżynierzy z przypadku”
1. Adam Howaniec – Politechnika Wrocławska
2. Bartosz Stopyra – Politechnika Wrocławska
3. Tomasz Duda – Politechnika Wrocławska
4. Paweł Stępień – Politechnika Wrocławska
5. Robert Binek – Politechnika Wrocławska

II miejsce – „Pompa students” (drużynowe)
1. Tomasz Ciba
2. Kacper Słoma
3. Karol Wojciechowski – Politechnika Gdańska
4. Karol Fidulski – Politechnika Gdańska
5. Błażej Grzyb – Politechnika Częstochowska

III miejsce – „Zwierzaki z easta” (drużynowe)
1. Eryk Kraszewski
2. Kamil Dąbrowski – Uniwersytet Wrocławski
3. Kamil Szczepanik
4. Radosław Woźniak – Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii
Grzegorzewskiej w Warszawie
5. Mariusz Kołacz – Politechnika Świętokrzyska

Dyscyplina: Counter-Strike: Global Offensive
I miejsce – „Free Patitek”
1. Dawid Cieślak – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
2. Marcin Krzemiński
3. Temmy Tudev
4. Konrad Srębacz – Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości
w Krakowie
5. Tomasz Salamon – Politechnika Wrocławska

II miejsce – „CATZ”
1. Maksymilian Jarmułowicz – Uniwersytet Kardynała Stefana
Wyszyńskiego w Warszawie
2. Kacper Walukiewicz
3. Michał Wróbel
4. Robert Macioszek – Politechnika Poznańska
5. Wiktor Olszewski – Akademia Wychowania Fizycznego im.
Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

III miejsce – Korniszony
1. Miłosz Zdyb – Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów
Westerplatte w Gdyni
2. Arkadiusz Lefik – Uniwersytet Łódzki
3. Maciej Bieńko
4. Bartłomiej Juda – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
5. Jakub Pikus – Politechnika Warszawska

Nagrodzonym gratulujemy!