Zimowa Aktywacja – wybiegaj świąteczne kalorie i zrób rozruch przed sylwestrem!
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
19609
post-template-default,single,single-post,postid-19609,single-format-standard,bridge-core-3.1.4,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

Zimowa Aktywacja – wybiegaj świąteczne kalorie i zrób rozruch przed sylwestrem!

Zimowa Aktywacja – wybiegaj świąteczne kalorie i zrób rozruch przed sylwestrem!

Choć w domach trwają świąteczne przygotowania, to nie można zamiatać pod dywan tematu formy. Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa i AZS Warszawa zapraszają na wspólne spalanie wystawnych kalorii. Przez trzy dni z rzędu odbędą się trzy imprezy biegowe. W nocnej scenerii Ośrodka Wawelska wybiegajmy makowce i uszka! Udział jest darmowy. 

Świąteczny czas najlepiej smakuje przy wigilijnym stole w gronie najbliższych. Jednak sylwester za pasem, a wraz z nim postanowienia noworoczne. Czy ze zmianami trzeba czekać aż do nowego roku? Absolutnie nie! Trzy dni biegowego szaleństwa i gorącej iskry czekają na Was na dawnym stadionie Skry, a obecnie Ośrodku Wawelska Aktywnej Warszawy. Wydarzenia odbywać będą się codziennie, a raczej co wieczór, od 27 do 29 grudnia.

Na okrągło 

Już od 27 grudnia rozpoczynamy Zimową Aktywację – to trzy dni i trzy imprezy biegowe dla wszystkich pragnących ruchu po okresie świątecznym. Zimową triadę biegową w wyjątkowej atmosferze otworzy Test Coopera, czyli 12 minut ciągłego biegu. Dla jednych to może być forma spokojnego truchtu, a dla innych – ostatnia okazja w tym roku na wyśrubowanie rekordów życiowych. Miłośnicy biegania “na okrągło” z pewnością zostawią serce i uśmiech na tartanie. Start biegu o 17:00, kolejne tury będą ruszały co 20 minut.

Przybij piątkę!

Dzień później można będzie sprawdzić swoją formę podczas biegu przełajowego i przybić piątkę ze znajomymi na dystansie popularnej piątki. Teren Ośrodka Wawelska to doskonałe miejsce dla fanów biegów przełajowych. Śmiałkowie będą musieli pokonać dwie pętle, a w dodatku będą mogli liczyć na mistrzowską atmosferę, bo start oraz finisz będzie umiejscowiony na bieżni lekkoatletycznej.  Start biegu zaplanowany jest na godzinę 18:30.

Nic nie stoi na przeszkodzie? 

Ostatni dzień przyciągnie wiele osób, którym nic w życiu nie staje na przeszkodzie. Bieg z przeszkodami na dystansie 2 km to dobra okazja zarówno dla osób debiutujących w tej dyscyplinie, jak i doświadczonych uczestników, którzy starają się urwać na mecie kilka sekund z wyniku. Trasa przebiegać będzie na terenie Ośrodka Wawelska, a start i meta ponownie znajdzie się na bieżni lekkoatletycznej. Bieg podzielony zostanie na trzy tury. Start pierwszej z nich zaplanowany został na godzinę 17:30.

Wszystkie wydarzenia odbywają się po zmroku. W biegu na 5 km oraz biegu OCR z przeszkodami uczestnicy są zobowiązani do posiadania własnych latarek czołowych. Podczas testu Coopera organizator zapewnia dodatkowe oświetlenie na stadionie lekkoatletycznym. Zachęcamy do udziału wszystkich – niezależnie od poziomu zaawansowania. Dla śmiałków, którzy ukończą wszystkie trzy konkurencje i uzyskają najlepsze czasy, czekają dodatkowe nagrody!

Udział w wydarzeniu jest darmowy, a zapisu można dokonać przez formularz zgłoszeniowy, do którego adres znaleźć można na stronie internetowej Aktywnej Warszawy. Nie czekaj z postanowieniami na nowy rok i zapisz się już dziś!

Organizatorem wydarzenia jest Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. Partnerem imprezy jest AZS Warszawa.

Tekst: Kasia Kołat

Strona: www.aktywnawarszawa.pl

Zgłoszenia:
Test Coopera
Bieg przełajowy
Bieg z przeszkodami