Żeglarski początek sezonu o podwójną stawkę  
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
24148
post-template-default,single,single-post,postid-24148,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.8,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Żeglarski początek sezonu o podwójną stawkę  

Żeglarski początek sezonu o podwójną stawkę  

W weekend  11-12 maja studenccy pasjonaci żeglarstwa zgromadzili się na wyjątkowych, bo pierwszych,  regatach o Puchar Rektora Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach tej imprezy rywalizowano także o tytuł Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Wydarzenie organizowane było przez AZS UW, Klub Żeglarski UW i koordynowane przez AZS Warszawa.

Sobota rozpoczęła się świetnymi warunkami żeglarskimi, słońce i umiarkowany wiatr pozwolił przeprowadzić 6 wyścigów. Dla jednych były to pierwsze starty w sezonie, dla innych weryfikacja zdobytych umiejętności, na pewno jedna z ostatnich okazji do sprawdzenia Omegi przed startem w Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbędą się już za tydzień na jeziorze Niegocin. Rywalizacja była zaciekła. Nie brakowało falstartów, walki o miejsce na bojach i korzystanie z zegrzyńskiego wiatru, który jak wiemy lubi kręcić.

W niedzielę dało się odczuć mocno operujące słońce, bo z rana wiatru było jak na lekarstwo. Pierwotnie planowane wyścigi na 10:00 trzeba było przełożyć na 11:00, jednakże warunki wietrzne nie sprzyjały. Były momenty, kiedy jego siła wyraźnie osłabła, sprawiając wyzwania dla załóg i testując ich i komisji sędziowskiej cierpliwość: wiatru nie było, a jak już się pojawiał to niemiłosiernie krzyżował plany rozstawienia trasy na wodzie. Drugi wyścig przerywany był dwukrotnie, aż w końcu przyszedł stabilny wiatr pozwalając dokończyć drugi wyścig tego dnia i tym samym zakończyć regaty z przeprowadzonymi ośmioma startami. Tego dnia do floty dołączyła jeszcze jedna załoga, więc po wodzie sunęło zgodnie 11 jachtów.

Atmosferę rywalizacji dało się poczuć na wodzie, natomiast na brzegu panowała integracja, czego objawem była okazja do nawiązania nowych znajomości i snucia wspólnych planów wokół pasji jaką jest żeglarstwo. W regatach wzięły udział zespoły z: Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, które uzupełniały imprezę nadając jej ogólnopolski charakter.

Dzięki takim wydarzeniom, jak regaty o Puchar Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademickim Mistrzostwom Warszawy i Mazowsza, sportowa pasja integruje społeczność akademicką. Promując zarówno zdrowy styl życia, jak i ducha rywalizacji. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że widzimy się w następnym roku 9-10 maja!

Organizator: Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego

Współorganizator: Klub Żeglarski Uniwersytetu Warszawskiego, AZS Warszawa

Partnerzy: Wojskowa Akademia Techniczna, KU AZS WAT Warszawa,

Projekt Współfinansowany ze środków m.st. Warszawy, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tekst: Olga Leszczewicz
Foto: Olga Leszczewicz

Wyniki regat

1. Przemysław Machowski, Mateusz Szweda, Bartosz Dąbrowski –  Politechnika Warszawska: 13.00 pkt.
2. Paweł Grabowski, Oliwier Oczki, Aleksandra Piekarska – Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie: 19.00 pkt.
3. Cezary Sternicki, Julia Mierzejewska, Jan Jezierski, Maciej Reck – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie: 25.00 pkt.
4. Aleksander Szczygielski, Kacper Ćwiokowski, Jan Gorgoń – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie: 26.00 pkt.
5. Stanisław Janowicz, Marcin Sawicki, Olaf Osiński – Politechnika Warszawska: 31.00 pkt.
6. Magdalena Leymańczyk, Jakub Fajfer, Bartłomiej Rychlik – Politechnika Warszawska:   37.00 pkt.
7. Wiktor Leśkiewicz, Szymon Szczerbik, Aleksandra Peszat  – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie: 37.00 pkt.
8. Jędrzej Cituk, Daniel Baliński, Dominik Dachniewski – Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie: 50.00 pkt.
9. Marceli Sierzputowski, Ali Ihsan Varis, Julian Cymbalak – Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie: 58.00 pkt.
10.Mateusz Klimas, Dominika Głogowska, Oliwier Rozpondek – Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie: 70.00 pkt.
11. Krzysztof Orwaldi, Agnieszka Łapińska, Ireneusz Sołtykiewicz – Uniwersytet Warszawski, 71.00 pkt.

Klasyfikacja drużynowa AMWiM

1. Politechnika Warszawska
2. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
3. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
4. Uniwersytet Warszawski

Pełne wynika AMWiM w żeglarstwie