(Z)Dolny Kazimierz wyłoni najlepszych snowboardzistów
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
14313
post-template-default,single,single-post,postid-14313,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

(Z)Dolny Kazimierz wyłoni najlepszych snowboardzistów

(Z)Dolny Kazimierz wyłoni najlepszych snowboardzistów

Kolejnym przystankiem Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza będzie Stacja Narciarska Kazimierz Dolny.  To nie pomyłka, a po rocznej przerwie do walki o medale wracają snowboardziści. Zgłoszenia upływają 9 lutego.

Tłusty czwartek stać będzie pod znakiem solidnej porcji sportowej rywalizacji. Tym razem jazda w ramach Akademickich Mistrzostw Warszawy przeniesie się z Górki Szczęśliwickiej na Ochocie, do urokliwego Kazimierza Dolnego. Zawody odbędą się na terenie tamtejszej stacji narciarskiej, gdzie najdłuższa z tras liczy 590 metrów.

– Rok temu niestety nie udało nam się zorganizować mistrzostw, bo w Warszawie nie było śniegu. Ostatnio nie było takiego problemu, ale postanowiliśmy wrócić z innym miejscem. To nie pierwszy taki przypadek w historii gdy będziemy gościć w innym mieście. W 2015 zawody snowboardowe odbywały się na terenie w ośrodka Harenda w Zakopanem – opowiada Artur Słomka, koordynator Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza.

Uczestnicy imprezy rywalizować będą w konkurencji alpejskiej – slalomie gigancie kobiet i mężczyzn. Czekają ich dwa przejazdy: eliminacyjny i finałowy. Prowadzona będzie też klasyfikacja drużynowa. Organizatorzy liczą, że frekwencja dopisze.

– Wystartować może każdy. Uważam, że nie warto się zastanawiać nad tym, czy jest się za słabym na udział w zawodach. Jeśli chodzi o poziom, to może być różnie. Jesteśmy po roku przerwy i to trudno ocenić. Nie wiemy, kto dołączył przez ten czas do grona studentów. Możliwe, że sami będziemy zaskoczeni bardzo dobrymi czasami – dodał rozmówca.

Dwa lata temu na wspomnianej już Górce Szczęśliwiej zwyciężyli: Natalia Tobiszewska (Akademia Leona Koźmińskiego) i Kacper Matuszyk (Politechnika Warszawska). W klasyfikacji zespołowej triumfował Uniwersytet Warszawski wśród kobiet i Politechnika Warszawska wśród mężczyzn.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 11 lutego. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 13. Start slalomu o 14:30.

Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w snowboardzie odbędą się wspólnie z Akademickimi Mistrzostwami Województwa Lubelskiego. Każdy ze zgłoszonych musi posiadać legitymację AZS lub ISIC-AZS.

Organizatorem zawodów jest AZS Warszawa będący członkiem Polskiego Związku Narciarskiego. Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa, oraz Ministerstwo Sportu.

Autor: Robert Zakrzewski