Zdążyć do finału OMDO   
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
23914
post-template-default,single,single-post,postid-23914,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

 Zdążyć do finału OMDO   

 Zdążyć do finału OMDO   

To już przedostatnia szansa, żeby wywalczyć miejsce w finale akcji Od Młodzika do Olimpijczyka. Tym razem zawody przeniosą się na teren Parku Wodnego Warszawianka. Dla uczestników wydarzenia będzie to pierwszy sprawdzian na pływalni 50 metrowej.

Na horyzoncie widać wielki finał ogólnopolskiej akcji Od Młodzika do Olimpijczyka. Zanim jednak ujrzymy emocjonującą walkę o ostateczny triumf, to trwać będzie równie pasjonująca rywalizacja o rekordy osobiste i miejsca w decydujących zawodach. Po zmaganiach na obiektach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego czy Aqua-Lublin, teraz młodzi pływacy i pływaczki zawitają do Parku Wodnego Warszawianka. To już niemal tradycja, że jedna impreza w sezonie odbywa się w miejscu, gdzie rozpoczynała się historia OMDO.

– Dla odmiany staramy się odwiedzać różne obiekty i dawać możliwość poznania ich młodym uczestnikom. W Warszawie mamy obecnie dwie pływalnie olimpijskie i na przestrzeni sezonu zaliczyć można oba. Park Wodny Warszawianka ma może swoje lata, ale wciąż jest bardzo nowoczesny i spełnia wszystkie wymogi potrzebne do rozegrania zawodów. Do tego plusem są duże trybuny, które bez problemu pomieszczą rodziców i kibiców. Obiekt ten cieszy się wielkim uznaniem i trenowało tam wiele pokoleń pływaków i pływaczek – opowiada Piotr Żebrowski z Akademickiego Związku Sportowego, koordynator zawodów.

Impreza odbędzie się w sobotę 20 kwietnia przy ul.  Merliniego 4. Tradycyjnie wydarzenie podzielone będzie na dwa bloki według roczników (2013-2015 oraz 2010-2012). W zawodach weźmie udział blisko 750 zawodniczek i zawodników z 75 klubów z całego kraju. W programie znajdą się takie konkurencje jak 50 oraz 100 metrów stylem dowolnym, klasycznym, motylkowym, grzbietowym i zmiennym a także 200 metrów stylem zmiennym. Testowo rozgrywane będzie także 200 m stylem grzbietowym.

– Wśród starszych roczników widać duże zainteresowanie testowymi konkurencjami. Jeśli zostaną one utrzymane na przyszły sezon to pewnie właśnie w drugim bloku, ale nic jeszcze nie jest jeszcze przesądzone. Będziemy o tym dyskutowali po zakończeniu sezonu – dodaje Piotr Żebrowski.

Uroczyste otwarcie zawodów o godzinie 9. Drugi blok rozpocznie się o godzinie 13:45. Na uczestników pamiątkowe gadżety, które z pewnością pomogą im w treningach. Na najlepszych czekają dyplomy i medale.

Finał cyklu odbędzie się 19 czerwca na pływalni CSR WUM. Awans w każdej konkurencji uzyska po 20 najlepszych osób na podstawie punktów FINA.  W finale rozegrane będą też sztafety 8 x 50 m stylem dowolnym w składzie mieszanym.

Organizatorem zawodów jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i m.st. Warszawy. Partnerzy Grupa PZU, Dobra Drużyna PZU, Miasto Lublin, Park Wodny Warszawianka, aqua-sport.net, Print Plus.

Strona: https://omdo.pl/

Tags: