Zapraszamy młodszych
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
7664
post-template-default,single,single-post,postid-7664,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Zapraszamy młodszych

Zapraszamy młodszych

Kolejny raz rozpoczęły się zmagania uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach rozgrywek „Z SKS-u do AZS-u”. Warszawskie eliminacje w sportach drużynowych odbyły się w dniach 21-22 października na obiektach sportowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Sobotni turniej wystartował od spotkań futsalistów, którzy w dwóch, trzyzespołowych grupach rywalizowali o możliwość startu w rozgrywkach finałowych „Z SKS-u do AZS-u”. Eliminacje grupowe z łatwością wyłoniły najlepszą czwórkę turnieju. Po pewnej wygranej w meczu półfinałowym, zespół Technikum Architektoniczno-Budowlanego nie zatrzymał się- w finale zwyciężył 5:4 z XLI Liceum Ogólnokształcącym gwarantując sobie start w zawodach finałowych.


W obiektach sportowych SGGW pierwsi na parkiet wyszli koszykarze. Podobnie jak u futsalistów eliminacje rozgrywane były w dwóch grupach. Tym razem pierwsze mecze szybko wskazały faworytów turnieju- Zespół Szkoł nr 14 oraz Zespół Szkół im. P.Wysockiego. Zespoły te po raz kolejny walczyły o zwycięstwo w Warszawie. Finał rozstrzygnął się dopiero po dogrywce, w której minimalnie lepszy od ZS 14 okazał się zespół ZS im. P. Wysockiego.

Sobotnie rozgrywki zakończył turniej piłki siatkowej dziewcząt, w którym rywalizowało 7 warszawskich zespołów.  Drużyna Technikum Architektoniczno-Budowlanego pomimo jednej porażki w grupie ostatecznie zwyciężyła w turnieju pokonując XXXIII LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika.

Siatkarskie rozgrywki odbyły się również kolejnego dnia, kiedy na boiskach zaprezentować mogli się chłopcy. Liceum Ogólnokształcące im. L. Kossutha pewnie zwyciężyło w grupie oraz meczu półfinałowym. W finale opór postawiła drużyna Zespołu Szkół nr 36, która dopiero po tie-breaku uległa LO im. L. Kossutha.


Wygrane drużyny zagwarantowały sobie start w rozgrywkach finałowych „ Z SKS-u do AZS-u”, które odbędą się w dniach 8-10 grudnia w Warszawie. Oprócz warszawskich zespołów udział wezmą drużyny reprezentujące Opole, Łódź, Lublin, Katowice, Toruń.