Zacięty mecz koszykarzy Koźmińskiego i Łazarskiego
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
13744
post-template-default,single,single-post,postid-13744,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

W meczu na szczycie Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza zmierzyli się koszykarze Uczelni Łazarskiego i Akademii Leona Koźmińskiego. Spotkanie zapowiadane jako wielkie derby nie zawiodło kibiców, którzy mogli obejrzeć relację na portalu społecznościowym AZS Warszawa.

Faworytem rywalizacji wydawali się być goście, czyli drużyna Akademii Leona Koźmińskiego, którzy w październiku podczas Akademickich Mistrzostw Polski zajęli czwarte miejsce. Gracze Uczelni Łazarskiego uplasowali się wtedy na 8. pozycji. W fazie grupowej ALK wygrało z Łazarskim 71:60, więc teraz gospodarze liczyli na rewanż.

W poniedziałkowy wieczór w hali przy ul. Niegocińskiej od początku toczyła się zacięta rywalizacja. Najlepiej świadczyć o tym mogą wyniki poszczególnych kwart. Pierwsza zakończyła się minimalnym zwycięstwem Akademii Leona Koźmińskiego 21:20. Drugie dziesięć minut takim samym stosunkiem wygrała Uczelnia Łazarskiego i na przerwę drużyny schodziły przy stanie 41:41.

Mecz stał na wysokim poziomie i nie brakowało udanych zagrań z obu stron. Zawodnicy dobrze wiedzieli na co stać swoich rywali, bo znają się nie tylko z rozgrywek akademickich, ale i drużyn ligowych.

Dobre zawody rozgrywał kapitan ALK Mikołaj Motel, który zdobył w sumie 27 punktów przyczyniając się do wygranej swojej ekipy. W drużynie Uczelni Łazarskiego najwięcej punktów zdobył Białorusin Kiryl Dziatchuk (22).

Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w czwartej kwarcie. Mecz zakończył się wygraną gości 96:85.

– Pierwsze dwie kwarty to nie była w naszym wykonaniu gra marzeń. Nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji, dopiero w trzeciej kwarcie obrzucaliśmy się na tamtych koszach i wiedzieliśmy jak piłka zachowuje się na obręczach. W ostatniej części weszliśmy w swój rytm meczowy i zaczęliśmy trafiać z dystansu. Ja rzadko kiedy jestem zadowolony po meczu, ale uważam spotkanie mogło się podobać bo nie było jednostronne – powiedział Artur Marciniak, trener Akademii Leona Koźmińskiego.

Mecz rozpoczął 2 kolejkę rozgrywek w ramach AMWiM w koszykówce mężczyzn. Do czwartku odbędą się jeszcze cztery spotkania: PJATK:UW, WAT:PW, SGGW:AWF oraz VISTULA:SGH.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Sportu.

Uczelnia Łazarskiego – Akademia Leona Koźmińskiego 85:96 (20:21, 21:20, 17:25, 27:30)

Uczelnia Łazarskiego: Dziatchuk (22), Ćwirko-Godycki (20), Stopierzyński (17), Łysiak (12), Dalkowski (9), Bystrou (5), Stasiak, Benjelloun-Tuimi, Bortnik

Akademia Leona Koźmińskiego: Motel (27), Sadowski (21), Didier-Urbaniak (17), Brandys (9), Karpik (6), Wysocki (6), Grzeliński (4), Abdellala (4),  Caglar Caliskan (2), Matusiak, Adamiak

Autor: Robert Zakrzewski