Zabiegany weekend na stadionie AWF
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
15609
post-template-default,single,single-post,postid-15609,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Zabiegany weekend na stadionie AWF

Zabiegany weekend na stadionie AWF

Zanim nadejdzie kalendarzowe lato wystartuje wiosenna edycja Testu Coopera dla Wszystkich. W niedzielę na warszawskich Bielanach można spodziewać się gorącej atmosfery. To będzie zwiastun wielu biegowych emocji czekających w najbliższych dwóch dniach.

Po Ursusie i Gminie Michałowice tym razem będzie można sprawić swoją formę na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W przeszłości odbywał się tu m.in. Memoriał im. Janusza Kusocińskiego z udziałem najlepszych polskich zawodników. Tym razem na bieżnię wyjdą amatorzy biegania, którzy będą chcieli zweryfikować swoją kondycję podczas 12-minutowowej próby. Po wszystkim każdy z uczestników sprawdzi ile metrów pokonał, a wynik porówna w specjalnej tabeli.

– Wracamy do aktywności i normalności. Podczas Testu Coopera będzie można pobiec na najnowocześniejszym obiekcie lekkoatletycznym w Warszawie. Będziemy startować falami co 20 minut i każdy zobaczy w jakiej jest formie, oraz będzie mógł poprawić wynik z poprzednich testów. Zgłosić się można przez internet lub na miejscu – powiedział Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa.

Impreza odbywać będzie się 20 czerwca w godzinach od 8 do 14, a udział jest bezpłatny. Podczas wydarzenia prowadzona będzie akcja „Wybiegaj Sprzęt Sportowy dla Szkół”. Punktowany jest każdy start na rzecz danej placówki edukacyjnej. Nagrodę wynoszącą 2500 zł ufundowała firma Veolia. Tuż po uczestnikach testu na bieżnię wyjdą młodzi uczestnicy Warszawskiej Ligi Biegowej. W programie dystanse od 60 m do 600 m.

Weekend zakończymy nietypowo, bo w poniedziałek 21 czerwca. Symbolicznie o 21:06 wystartuje 6. edycja Nocnego Biegu Sztafetowego Janusza Kusocińskiego. Od czasu gdy lekkoatletyczny memoriał odbywa się poza Warszawą jest to największa impreza w stolicy upamiętniająca legendarnego mistrza olimpijskiego. Wydarzenie pełne jest symbolicznych nawiązań do postaci „ Kusego” jak choćby dystans 10 000 m, oraz data.

– Bieg rozgrywany jest nietypowo, a jego data nawiązuje do tragicznej śmierci sportowca w Palmirach. Na sportowo chcemy upamiętnić tego wybitnego biegacza i bohatera walczącego w obronie Warszawy. Przekonamy się też czy czterech wysportowanych uczestników jest w stanie poprawić jego wynik z Los Angeles (30.11,4 -red). Mam nadzieję, że tak – dodaj organizator zawodów.

Start i meta Nocnej Sztafety znajdować będą się na stadionie AWF, a trasa rywalizacji 4×2500 metrów prowadzić będzie po kampusie uczelni. Zapisy internetowe dobiegają końca, ale zgłaszać można będzie się też w biurze zawodów.

Organizatorami wydarzenia się AZS Warszawa i AWF Warszawa. Test Coopera Dla Wszystkich współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerem jest System Gepard, Narodowe Centrum Badań Kondycji Fizycznej. Partnerami Nocnego Biegu Sztafetowego są Urząd Dzielnicy Bielany, 4 Move, Print Plus i Amki Snacks.

Autor: Robert Zakrzewski

Test Coopera dla Wszystkich: https://testcoopera.pl/warszawa-bielany/

Nocna Sztafeta Janusza Kusocińskiego: https://www.awf.edu.pl/uczelnia/o-nas/nocny-kusy