Z Gali wracamy z nagrodami
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
3321
post-template-default,single,single-post,postid-3321,single-format-standard,bridge-core-3.0.9,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-29.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.0,vc_responsive

Z Gali wracamy z nagrodami

Z Gali wracamy z nagrodami

W miniony piątek w Łodzi odbyła się Gala Sportu Akademickiego podsumowująca sezon 2014/2015 jak i inaugurująca sportowe wejście w nowy rok akademicki.

Podsumowanie dało warszawskim reprezentacjom wiele powodów do satysfakcji.


Uniwersytet Warszawski odebrał nagrodę za zajęcie II miejsca w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski 2014/2015. W minionej edycji czołowa, warszawska reprezentacja w walce o tytuł mistrza przegrała tylko jednym punktem z Akademią Górniczo-Hutniczą z Krakowa. Uniwersytet odnotował także dobry wynik w klasyfikacji medalowej – 8 miejsce. Warszawska uczelnia została także liderem AMP w typie Uniwersytetów.

Dodatkowe wyróżnienia Klub Uczelniany AZS UW otrzymał za największą ilość zdobyczy medalowych w cyklu Akademickich Mistrzostw Europy oraz za organizację europejskich zawodów w brydżu i badmintonie.

ame

Akademia Leona Koźmińskiego po raz kolejny zajęła miejsce na podium w klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski. 9 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych medali w całym cyklu dało uczelni drugie miejsce. Lepsza okazała się tylko Akademia Wychowania Fizycznego z Katowic. Dodatkowo ALK zdobył także złoto w rywalizacji Uczelni Niepublicznych sezonu 2014/2015.

uniep

W klasyfikacjach swoich typów medalowo zakończyły udział także: Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (III miejsce w typie Uczelni Wychowania Fizycznego), Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (III miejsce w typie Uczelni Społeczno-Przyrodniczych, Warszawski Uniwersytet Medyczny (III miejsce w typie Uczelni Medycznych).

Warto także zaznaczyć, że w najbardziej prestiżowej klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski reprezentanci Politechniki Warszawskiej zdobyli 9 miejsce.

klgen

Gospodarzem Gali Sportu Akademickiego był Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku oraz filmowej powtórki z całej ceremonii.

Foto: MULTIFOTO

Zobacz:
galeria zdjęć
relacja filmowa (od 16 minuty)