Wystartuj sam lub zamontuj sztafetę i pobiegnij o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
19301
post-template-default,single,single-post,postid-19301,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Wystartuj sam lub zamontuj sztafetę i pobiegnij o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej 

Wystartuj sam lub zamontuj sztafetę i pobiegnij o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej 

Zespół badaczy… a raczej biegaczy i biegaczek weźmie na warsztat swoją formę. Wszystko w ramach 16. Biegu o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej, który odbędzie się 19 listopada. Jest jeszcze chwila, żeby wziąć udział. 

Tych, których rozpiera energia mogą zbadać jaki czas uzyskają biegnąc na dystansie 4 km. Start i meta znajdować będą się na stadionie Syrenki, a trasa w większości prowadzić będą po Polu Mokotowskim. W ramach imprezy rozegrany zostanie też II rzut Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych. W programie znajdzie się też bieg sztafetowy na 4×2 km.

Zawody wracają w tradycyjnej formie po kilku latach przerwy. W ubiegłym roku w śnieżnych warunkach rozegrane zostały tylko sztafety. Natomiast indywidualne zmagania ostatni raz odbyły się w 2019 roku.

Chociaż bieg zawsze miał kameralny charakter, to przyciągał osoby związane z uczelnią. Trzy lata temu drugie miejsce zajął ultramaratończyk Dariusz Nożyński. Absolwent politechniki jest zwycięzcą charytatywnych biegów Wings For Life i reprezentantem Polski w biegach na 50 i 100 km.

Jednak wystartować mogą nie tylko studenci, wykładowcy, absolwenci, azetesiacy, ale wszyscy miłośnicy biegania. Łącznie prowadzonych będzie sześć klasyfikacji w tym kategoria open kobiet, open mężczyzn i open sztafet.

– Chcemy tym biegiem wyjść nie tylko do naszych studentów, ale też dalej. W tym roku w ramach imprezy odbywać będą się Akademickie Mistrzostwa Warszawy i jest szansa, żeby biegacze dowiedzieli się o tym wydarzeniu i na stałe wpisało się do kalendarza imprez rozgrywanych w Warszawie, a nie tylko kalendarium imprez Politechniki Warszawskiej. Wszystko odbywać będzie się w studenckiej atmosferze. Będzie możliwość poznania nowych osób o podobnej pasji, ale też spojrzenia na pracowników uczelni od innej strony – powiedziała Kinga Iwaszkiewicz, wiceprezeska AZS Politechniki Warszawskiej.

Impreza rozegrana będzie 19 listopada w godzinach 8:13:30. Biuro zawodów znajdować będzie się na stadionie Syrenki (ul. Batorego 10). Początek biegu o 10. Koszt udziału w zawodach wynosi 35 zł. Żeby wziąć udział w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza trzeba mieć legitymację AZS oraz posiadać status studenta. Zgłoszeń w AMWiM dokonuje klub uczelniany.

Txt: Robert Zakrzewski
Foto: archiwum

ZAPISY