Wystartowało “63 Dni! Wyzwanie”, czyli lekcja historii dla aktywnych
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
15848
post-template-default,single,single-post,postid-15848,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Wystartowało “63 Dni! Wyzwanie”, czyli lekcja historii dla aktywnych

Wystartowało “63 Dni! Wyzwanie”, czyli lekcja historii dla aktywnych

Wciąż jest szansa by włączyć się w podróż przez kalendarium Powstania Warszawskiego i przy okazji zadbać o swoją formę. Wystartowała druga edycja akcji “63 Dni!Wyzwanie”. Za uczestnikami pierwszy pokonany tysiąc kilometrów.

Codzienną jazdę na rowerze, bieganie po pracy, czy też spacer z rodziną można zamienić na kilometry złożone w hołdzie uczestnikom Powstania Warszawskiego. Projekt „63 Dni!Wyzwanie” ma wymiar nie tylko czysto sportowy, ale też edukacyjny. Jego uczestnicy dzień po dniu mogą poznawać wydarzenia sprzed 77 lat i poznawać sylwetki bohaterów tamtego okresu.

Inicjatywa zrodziła się w 2020 roku i w pierwszej edycji wzięło w niej udział blisko 400 osób, z kraju i zagranicy. Wspólnie uczestnicy wyzwania pokonali dystans 60 000 km. Choć teraz wszystko odbywa się w nieco innych warunkach pandemicznych, to organizatorzy liczą na duże zainteresowanie.

– Po pierwszym dniu do wyzwania zarejestrowało się ponad 100 uczestników a liczymy, że finalnie udział w powstańczym challenge’u potwierdzi więcej osób niż w inauguracyjnej edycji. W porównaniu do zeszłego roku patron projektu – Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało specjalną ofertę. Poza udostępnianiem kalendarium Powstania i biogramów Powstańców, wprowadziliśmy także rankingi w poszczególnych kategoriach sportowych – mówi Rafał Rzońca, koordynator wyzwania.

„63 Dni!Wyzwanie” wystartowało symbolicznie 1 sierpnia i potrwa do 3 października, co nawiązuje oczywiście do okresu w którym trwało Powstanie Warszawskie. Zapisywać można się do ostatniego dnia trwania wyzwania, a udział jest bezpłatny. Chętni mogą zamówić też pamiątkowy medal oraz koszulkę a na wszystkich po zakończeniu wyzwania czekają nieodpłatne elektroniczne certyfikaty. Swoją aktywność będzie można sprawdzać w na bieżąco aktualizowanym rankingu..

– Warto podkreślić, że rankingi wprowadziliśmy na wyraźną prośbę i sugestie uczestników. Są one aktualizowane na bieżąco bezpośrednio po wprowadzeniu wyników przez uczestników. Mamy nadzieję, że to będzie dodatkowym motywatorem i uda nam się wspólnie pobić zeszłoroczny wynik. Na koniec wyzwania wyłonimy podium w każdej z kategorii wśród kobiet i mężczyzn, zarówno wśród dorosłych jak i niepełnoletnich osób, które podjęły wyzwanie – dodaje.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa i Agencja TOP-ART. Patronat nad imprezą sprawuje Muzeum Powstania Warszawskiego.

Autor: Robert Zakrzewski

Strona: https://www.63dni.pl/