Wypłyń na szerokie tory. Wkrótce drugi etap OMDO
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
16391
post-template-default,single,single-post,postid-16391,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Wypłyń na szerokie tory. Wkrótce drugi etap OMDO

Wypłyń na szerokie tory. Wkrótce drugi etap OMDO

Prologiem rozegranym w Lublinie uczestnicy akcji „Od młodzika do olimpijczyka” płynnie weszli w kolejną edycję zawodów. To już 10 lat jak trwają poszukiwania utalentowanych osób mających pływanie w DNA. Czas podkręcić tempo, bo przed nami drugi etap eliminacyjny prowadzący do wielkiego finału.

Ogólnopolskie zawody „Od młodzika do olimpijczyka” wracają do Warszawy, a dokładniej na pływalnie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na najnowocześniejszym basenie w stolicy młodzi pływacy i pływaczki będą mogli poczuć atmosferę wielkiej imprezy i sprawdzić swoją formę. Eliminacje rozgrywane będą na basenie 25 metrowym, a do dyspozycji będzie 10 torów.

– Pierwsza połowa listopada, to dobry moment żeby sprawdzić jak nam poszedł sezon przygotowawczy. Niektórzy zaczęli trenować pod koniec sierpnia, inni we wrześniu, więc są już po dwóch miesiącach zajęć. Takie zawody mogą wskazać trenerem w którym miejscu znajdują się ich podopieczni. Dla tych dzieci to jest jeszcze dobry czas żeby się bawić i sprawdzać z rówieśnikami. Najstarsze roczniki dopiero w przyszłym roku będą miały swoje pierwsze mistrzostwa Polski – powiedział Piotr Żebrowski z AZS Warszawa, koordynator zawodów.

Tradycyjnie wydarzenie rozgrywane będzie w dwóch blokach z podziałem na roczniki (2011-2013, 2008-2010). W programie znajdą się takie dystanse jak 50 m i 100 m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, czy motylkowym. Zapisy trwają do 9 listopada. Obowiązuje limit zgłoszeń. Warto dodać, że pływacy startujący w akcji „Od młodzika do olimpijczyka” często biorą w niej udział przez całe sześć lat.

– Widać to po wynikach, że są pływacy i pływaczki którzy co roku wygrywają lub wymieniają się pozycjami w czołówce. Są osoby które zaczynają w najmłodszych rocznikach i przechodzą drogę od 8 do 14-latka. Bardzo nas to cieszy, że zdobywają swoje pływackie doświadczenie podczas naszych imprezach.  Pewnie też przy okazji nawiązują znajomości z kolegami i koleżankami z różnych miast – dodaje koordynator zawodów.

Drugi etap akcji „Od młodzika do olimpijczyka” rozegrany zostanie 13 listopada przy ul. Trojdena 2c. Początek zmagań o godzinie 9. Na najlepszych w każdej z konkurencji czekają dyplomy i medale, ale nikt nie opuści pływalni z pustymi rękami.

Wielki finał akcji odbędzie się 11 czerwca 2022 roku. Prawo startu uzyskają najlepsze osoby według punktów FINA w każdej konkurencji – uwzględniając cztery wyniki z sześciu startów.

Organizatorem akcji jest AZS Warszawa. Partnerami wydarzenia jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, m.st Warszawa, Warszawski Uniwersytet Medyczny, PZU, Dobra Drużyna PZU, TYR Polska oraz Print Plus.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak

Tags: