Wszyscy biegali po ścianach, a tylko dwójka wygrała  
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
17767
post-template-default,single,single-post,postid-17767,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Wszyscy biegali po ścianach, a tylko dwójka wygrała  

Wszyscy biegali po ścianach, a tylko dwójka wygrała  

Podczas gdy biegacze mierzyli się ze swoją „ścianą”, to inni pokonywali ją w kilku ruchach. Wszystko podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza we wspinaczce sportowej. Dwudniową imprezę zdominowali Katarzyna Kwiatkowska i Jerzy Laskowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zawody były ostatnim sprawdzianem formy przed Akademickimi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w najbliższy weekend w Lublinie. W sobotę na terenie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM walczono o medale we wspinaczce na szybkość i na trudność. Początkowo wydarzenie miało odbyć się na efektownej ściance znajdującej na zewnątrz budynku, ale ze względu na panujące warunki atmosferyczne rywalizacja przeniesiona została do środka.

W niedzielę uczestnicy przenieśli się kilkaset metrów dalej od hali Centrum Sportu i Rekreacji UW by rywalizować w boulderingu. Łącznie w całej imprezie wzięło udział blisko 50 zawodniczek i zawodników z pięciu uczelni. W potrójnej koronie rywalizację zakończyli Katarzyna Kwiatkowska i Jerzy Laskowski wygrywając tak odmienne od siebie konkurencje. Optymistycznie mogą oni patrzeć na ogólnopolskie finały.

– Drogi były bardzo dobrze nakręcone i super się po nich biegało. Wytrzymałościowo trudniej byłoby rywalizować na tej zewnętrznej ścianie WUM, bo jest po prostu dłuższa, a biegaliśmy dwie drogi z rzędu. Cieszę, że startowaliśmy w środku, bo ja bardziej skupiam się na boulderach, czyli krótkich drogach, ale bardziej technicznych. Wybieram się na AMP-y, ale tam konkurencja jest większa i startują inne zawodniczki, ale liczę że będzie dobrze – mówiła Katarzyna Kwiatkowska, studentka logistyki mediów na Wydziale Dziennikarstwa.

Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza nabierają tempa. Już w najbliższy weekend odbędą się zawody finałowe w badmintonie i tenisie stołowym. Rumieńców nabierają też rozgrywki w ligach środowiskowych.

Zawody współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem projektu jest m.st. Warszawa i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Sponsorem nagród dla najlepszych uczestników była marka LAITO.

Laito

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak

Wspinaczka na szybkość
1. Katarzyna Kwiatkowska (Uniwersytet Warszawski)
2. Julia Milencka (Uniwersytet Warszawski)
3. Anna Konopka (Uniwersytet Warszawski)

1. Jerzy Laskowski (Uniwersytet Warszawski)
2. Aleksander Mieciek (Uniwersytet Warszawski)
3. Maksym Gloeh (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego)

Wspinaczka na trudność:
1. Katarzyna Kwiatkowska (Uniwersytet Warszawski)
2. Julia Milencka (Uniwersytet Warszawski)
3. Zofia Wiśnios (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego)

1. Jerzy Laskowski (Uniwersytet Warszawski)
2. Jakub Szota (Wojskowa Akademia Techniczna)
3. Bartosz Wilczyński (Politechnika Warszawska)

Bouldering:
1. Katarzyna Kwiatkowska (Uniwersytet Warszawski)
2. Zofia Wiśnios (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego)
3. Julia Milencka (Uniwersytet Warszawski)

1. Jerzy Laskowski (Uniwersytet Warszawski)
2. Bartosz Wilczyński (Politechnika Warszawska)
3. Adrian Kieraga (Politechnika Warszawska)