Wspięli się po zwycięstwo
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
23972
post-template-default,single,single-post,postid-23972,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Wspięli się po zwycięstwo

Wspięli się po zwycięstwo

Wiele okazji, żeby pokazać swoje umiejętności oraz mnóstwo dobrej zabawy. Takie właśnie były Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza we wspinaczce sportowej!

W środę 3 marca w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zawodnicy mieli możliwość pokazania się z jak najlepszej strony we wspinaczce na czas oraz na trudność, a 19 kwietnia na „Obiekto” próbowali swoich sił w boulderingu. Pierwsza część była okazją do rozgrzania się chwilę przed Akademickimi Mistrzostwami Polski, które miały miejsce w Lublinie w dniach 21-24 marca 2024 roku.

Największą moc pokazał Uniwersytet Warszawski. Nie dość, że zajął miejsca na podium na AMP-ach w Lublinie, to zajął pierwsze miejsca w kwalifikacji drużynowej kobiet i mężczyzn na AMWiM-ach! W obu przypadkach na drugim miejscu znalazła się Politechnika Warszawska, a na trzecim Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

– Na „Obiekto” jest zawsze dobry klimat. Są zawsze fajne bouldery, bo ekipa, która tutaj kręci jest moim zdaniem bardzo dobra. Można się spotkać ze znajomymi, z którymi co prawda spotykam się też często na treningach, ale jednak na tych zawodach to jest co innego. Jest trochę rywalizacji, można miło spędzić czas. Jest fajnie, jest widowisko – mówił Piotr Oleszczuk, student Uniwersytetu Warszawskiego, który zdecydowanie zdominował i wygrał konkurencję boulderingu w klasyfikacji mężczyzn.

– Tutaj się znajdujemy na jednej z bardziej popularnych ścianek w warszawskim boulderingu, czyli na „Obiekto”.  Jest on prowadzony m.in. przez Kubę Jodłowskiego, który jest kilkukrotnym mistrzem Polski, był wielokrotnym akademickim mistrzem Polski. Z resztą sto lat temu z Kubą Jodłowskim byliśmy w AZS-ie razem jako studenci, więc pamiętam jeszcze pierwsze AMP-y, kiedy tej edycji warszawskiej nie było, a jeżeli było to było to trochę tak po macoszemu traktowane, a teraz to są duże, fajne zawody, na dużym, dobrym obiekcie, gdzie problemy, po których się wspinają zawodnicy to są problemy przygotowane przez tzw. routesetterów, czyli krętaczy najlepszych w Polsce – mówiła Marta Czajkowska, działająca przy AMWiM w sekcji sportowej AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

W kwietniu było już wiele okazji, żeby wystartować w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza, ale nic jeszcze nie jest stracone. 10 maja będzie okazja, żeby wystartować lub kibicować podczas AMWiM-ów w żeglarstwie!

Zawody współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz miasta st. Warszawy. Organizatorem wydarzenia jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Współorganizatorem był „Obiekto”.

Wspinaczka na czas – kobiet

1. Olga Lewicka – Uniwersytet Warszawski
2. Natalia Woś – Uniwersytet Warszawski
3. Joanna Wójcik – Uniwersytet Warszawski

Wspinaczka na czas – mężczyzn

1. Szymon Żmuda- Uniwersytet Warszawski
2. Krzysztof Nowiński – Politechnika Warszawska
3. Eryk Matowski – Uniwersytet Warszawski

Wspinaczka na trudność

1. Anna Konopka – Uniwersytet Warszawski
2. Natalia Woś – Uniwersytet Warszawski
3. Olga Lewicka – Uniwersytet Warszawski

1. Eryk Matowski – Uniwersytet Warszawski
2. Konstanty Lewandowski – Akademia Wychowania Fizycznego
3. Maksym Gloeh – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Bouldering – kobiet
1. Natalia Dymek – Politechnika Warszawska
2. Anna Konopka – Uniwersytet Warszawski
3. Julia Milencka – Uniwersytet Warszawski

Bouldering – mężczyzn

1. Piotr Oleszczuk – Uniwersytet Warszawski
2. Ignacy Ignaczak – Politechnika Warszawska
3. Jakub Szota – Wojskowa Akademia Techniczna

Autor: Barbara Piekut
Foto: Marcin Selerski